Jadwiga Listwan

Stopień zawodowy: nauczyciel dyplomowany.
Wykształcenie: Tytuł magistra. Absolwentka Wydziału Filologii Romańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego – profil język francuski. Posiada kwalifikacje do nauczania języka niemieckiego w klasach I-III SP
(Certyfikat Deutsch). Egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.
Nagrody: Wyróżniona Nagrodą Dyrektora Szkoły.
Osiągnięcia uczniów: Mirosław Sadowski – finalista Olimpiady Języka Franciuskiego (2014 r.).
Klasy wychowawcze:
IIIH (2007 r.); IIIG (2014 r.).
Inne: W LO nr XII od 2002 r. Organizatorka programów pobytu studentów francuskich z Instytutu Kształcenia Nauczycieli z Poitiers, Colmar, Clermont Ferrand i Strasburga w naszej szkole.
Opiekunka dwusemestralnych i dwutygoniowych praktyk pedagogicznych w LO nr XII, słuchaczy NKJO, specjalności języka francuskiego. Pomysłodawczyni konkursu „Szkolny Poliglota”.
Od 2005 r. wspólnie z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli
organizuje wrocławski konkurs dla licealistów –  Turnieju Wiedzy o Francji.
Organizatorka corocznych, trójstronnych: polsko – niemiecko – francuskich
spotkań młodzieży w Wurzburgu, w Niemczech.
Inicjatorka pierwszej, indywidualnej wymiany szkolnej z Liceum Victora Hugo we Francji (2006r.).
Kontakt: jlistwan@lo12.wroc.pl