Turniej Wiedzy o Francji – Finał

Sprawozdanie i wyniki finału Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Francji 2016/2017

Dnia 19. stycznia 2017 r. o godzinie 11: 00 odbył się finał jedenastej edycji Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Francji organizowanego przez LO Nr XII we Wrocławiu. Celem konkursu było sprawdzenie i pogłębienie wiedzy młodzieży szkół ponadgimnazjalnych na temat kraju, który zainicjował stworzenie Europy bez granic oraz promowanie nauczania języka francuskiego w regionie Dolnego Śląska. W finałowych potyczkach wzięło udział dziewięcioro uczniów z wrocławskich i dolnośląskich liceów.

Koordynatorem turnieju była Pani Jadwiga Listwan – nauczyciel języka francuskiego w LO Nr XII.

I miejsce w tegorocznym TWoF zajęła Julia KOTOWSKA ( LO Nr XII) przedstawiając prezentację multimedialną na temat „Królowej Marii Antoniny”,
II miejsce zajęła Wiktoria JĘDRZEJOWSKA( LO Nr VIII) Chanel Nr 5,
III miejsce zajęła Liliana SCELINA ( LO Nr I z Bolesławca) Rose Bertin.

Wyróżnienia otrzymali (w kolejności alfabetycznej):

Maria CZAKAJ – LO Nr IV Wrocław,
Michał KRUSZEK – LO Nr XII Wrocław,
Hanna OŁBIŃSKA – LO Nr IX Wrocław,
Szymon POLAK – LO Nr I Wałbrzych,
Paweł PODWÓRNY – LO Nr VIII Wrocław,
Karolina SASKA – LO Nr IX Wrocław.

W jury zasiedli:

mgr Jadwiga Listwan (LO Nr XII we Wrocławiu, przewodnicząca),
mgr Renata Kalińska-Delipacy (Gimnazjum Nr 30 oraz przedstawicielka WCDN),
mgr Anna Dubaniowska (LO Nr VIII we Wrocławiu),
mgr Monika Walczyk (SP Nr 113 we Wrocławiu),
Aleksander Sadowski (student pierwszego roku na Sorbonie – Uniwersytecie Paryskim na wydziale języki obce: norweski, islandzki, szwedzki i angielski. Absolwent LO Nr XII we Wrocławiu).

Fundatorem głównej nagrody w tegorocznej edycji  konkursu (semestr kursu języka francuskiego) była Szkoła Języka Francuskiego Alliance Française we Wrocławiu, którą wręczyła Pani mgr Grażyna Sojka – Dyrektor Alliance Francaise we Wrocławiu.

Pozostali fundatorzy nagród to: Wydawnictwo Hachette Polska oraz Liceum Ogólnokształcące Nr XII im. Bolesława Chrobrego.

AF-logo-cartouche-1    logo kol. klasyczny     pobrane

Gratulujemy wszystkim finalistom wysokiego poziomu wiedzy na temat Francji i życzymy dalszych sukcesów związanych z odkrywaniem Francji i krajów francuskojęzycznych.

W imieniu organizatorów TWoF
Jadwiga Listwan