O twórczości teatralnej absolwentów i uczniów Dwunastki

W nowym numerze kwartalnika \”NIETAK!T – Inne strony teatru\” (nr 25-26) można poczytać o zespołach offowych na Dolnym Śląsku. Obok tak legendarnych grup jak Teatr Pieśń Kozła czy Ad Spectatores, opisano tam również zespoły teatralne złożone m.in. z absolwentów i uczniów Dwunastki:

– Teatr Improwizacji IMPROKRACJA – znany w Polsce i za granicą, co tydzień występujący we Wrocławiu;
– Nieomylni – występujący w mieście co 2 tygodnie;
– Grupa Artystyczna bravo2art – złożona w całości z Dwunastkowiczów, w tym dwojga obecnych uczniów – Marceliny Zając z 3B i Piotra Danickiego z 3A. Szefową grupy od jej założenia w 2011 jest Dominika Nestorowska (matura 2013). W tym czasie stworzyli 7 autorskich spektakli, które grali w różnych miejscach kraju, m.in. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej.

Miło poczytać! Gratulacje! Dobrej pracy nad spektaklami!
WARTO ZOBACZYĆ NA ŻYWO!!!