„Dzieli nas pół wieku” – XII edycja 2017

Drodzy Uczestnicy i Uczestniczki Konkursu,
Szanowni Państwo,
przede wszystkim gorąco dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali nam swoje prace. W tym roku było ich wyjątkowo dużo, w konkursie wzięło udział ponad 230 osób.
Otrzymaliśmy wiele pięknych i przede wszystkim wzruszających prac. Pragnęlibyśmy nagrodzić wszystkie, to jednak nie jest możliwe, więc jeszcze raz – z całego serca dziękujemy Autorkom i Autorom, Nauczycielkom i Nauczycielom, Rodzicom, Babciom i Dziadkom, i wszystkim innym osobom, dzięki którym mogło powstać, a potem do nas dotrzeć,  tak wiele wspaniałych fotografii, obrazków i obrazów, wierszy i utworów prozatorskich.

Jury obradowało w składzie:
Katarzyna Czerniak,  Jacek Ćwikła – przewodniczący, Łukasz Iwaniuk, Aleksandra Mazurek i Małgorzata Smolik-Wyczałkowska – prace plastyczne i fotograficzne
Renata Fox, Halina Jędrychowska, Małgorzata Smolik-Wyczałkowska – prace literackie.

Dwie GŁÓWNE NAGRODY Konkursu – ufundowany przez panią poseł Lidię Geringer d’Oedenberg wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego – miały zostać przyznane osobom, których prace uznane zostaną za najciekawsze w kategoriach PORTRET LITERACKI oraz PORTRET PLASTYCZNY. Ponieważ po rozkodowaniu prac w kategorii PORTRET PLASTYCZNY okazało się, że żadna z nagrodzonych przez jury osób nie ukończy przed październikiem 2017 (termin wyjazdu) 16 lat, za zgodą Ofiarodawczyni organizatorzy przyznali drugą GŁÓWNĄ NAGRODĘ autorowi najlepszego zdjęcia.

Ostatecznie GŁÓWNE NAGRODY konkursu przypadły:
w kategorii PORTRET LITERACKI – Joannie Suppan, LO III
w kategorii PORTRET FOTOGRAFICZNY – Julii Lignarskiej, LO III

Nagrody i wyróżnienia otrzymali także:

W kategorii PORTRET LITERACKI
DZIECI ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

I NAGRODA
Kalina Stawarz SSP 72

II NAGRODA
Maksymilian Dradrach SSP 72

III NAGRODA
Marika Wardzała SP 50

WYRÓŻNIENIA
Hanna Fronc, SSP 72
Lila Kawalec, P 90
Hanna Korczowska, SSP 72
Mateusz Sobolewski, SSP 72
Szymon Ściążko, SP 40
Hanna Żydek, SP 22

MŁODZIEŻ ZE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH:

I NAGRODA:
Zofia Brakoniecka, Liceum Akademickie Politechniki Wrocławskiej

II NAGRODA:
Danuta Jędrusiak, Gimnazjum 9

Trzy III NAGRODY:
Karolina Adamczyk, LO VI
Emilia Czubaj, LO X
Zofia Rogala, Gimnazjum 23

WYRÓŻNIENIA
Maja Chrzanowska, LO X
Barbara Hołodnik, Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej
Ryszard Kaźmierski, Gimnazjum 48
Marta Kidula, LO X
Julia Kiezik, Gimnazjum 9
Mieszko Zieliński, ECDiE

WYRÓŻNIENIA ZA UTWÓR POETYCKI
Jagoda Łukaszczyk,  LO Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej
Wiktoria Milniczuk, Gimnazjum 11
Zuzanna Sokołowska, Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej

 

W kategorii PORTRET PLASTYCZNY

DZIECI ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

Trzy równorzędne NAGRODY:
Mira Kucharska, SP 40
Anna Pniaczek, SP 50
Maja Wierzbicka, SP 40

Wyróżnienia:
Łukasz Borszcz, SP 40
Franciszek Iwan, SP 40
Zofia Kotas, SP 76
Milena Majcherek, SP 40
Arkadiusz Maliszewski, ECDiE
Wiktoria Solarz, SP 50

MŁODZIEŻ Z GIMNAZJÓW I SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

I NAGRODA – Igor Laska, ECDiE
II NAGRODA – Karina Vakhonina, Gimnazjum 38
III NAGRODA – Nadia Kertyńska, Gimnazjum 38

WYRÓŻNIENIA
Helena Czeczenikow, LO IX
Kamila Grabowiecka, Gimnazjum 3
Katarzyna Koprek, ECDiE
Adrian Mach, Gimnazjum 3
Mieszko Zieliński, ECDiE

W kategorii PORTRET FOTOGRAFICZNY

DZIECI ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, MŁODZIEŻ ZE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH:

I NAGRODA
Zuzanna Borkowska, Gimnazjum 48

II NAGRODA
Julianna Solik, Gimnazjum Sióstr Urszulanek Kurii Rzymskiej

III NAGRODA
Bartłomiej Skowron, SP 50

WYRÓŻNIENIA:
Olga Barnasiuk, Gimnazjum 3
Aleksandra Kobuszewska, LO VI
Maja Mikołajczyk, Gimnazjum nr 9
Małgorzata Noga, ECDiE
Joanna Suppan, LO III
Jarosław Wittmann, SP 50

WYRÓŻNIENIA ufundowane przez anonimowego ofiarodawcę:
Kinga Kałużna, Gimnazjum 19
Zuzanna Orzech, Gimnazjum 48
Barbara Włodarczyk, SP 50
Adam Włodarczyk, SP 50

Dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Nauczycielkom, którzy rozpropagowali konkurs w swoich szkołach, opiekowali się dziećmi i młodzieżą przygotowującymi prace, zatroszczyli się o przesłanie ich do nas.
Często rozpakowując prace robię to z prawdziwym wzruszeniem, kiedy widzę, z jakim staraniem i uważnością pomagali Państwo swoim uczniom i uczennicom przygotować prace tak, aby dotarły do nas niezniszczone, wybrać godło, zapisać dane.
Prosimy o przyjęcie szczególnie gorących podziękowań:
panią Małgorzatę Aszkiełowicz z Gimnazjum 38
panią Dagmarę Babczyńską z Gimnazjum 9
panią Iwonę Bodył z SP 50
panią Marlenę Borowską z Gimnazjum 9
panią Dorotę Brożek z ECDiE
panią Alicję Chaberską z Gimnazjum 48
panią Małgorzatę Jakubek z LO X
panią Iwonę Karandziej z SP 50
pana Adama Kurlapskiego z EDCiE
panią Beatę Kwapińską z Liceum Akademickiego PW
panią Barbarę Łuczyk z SP 50
panią Barbarę Natalli-Wasilewską z LO III
panią Joannę Ogonowską z SP 40
panią Annę Teresińską z SP 40
panią Annę Tracz-Molasy z Gimnazjum Sióstr Urszulanek
panią Beatę Wieczorek z SSP 72

Zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród do gmachu LO XII przy placu Orląt Lwowskich 2a, w czwartek, 8 czerwca, o 17.00.
Gdyby znaleźli Państwo jakieś pomyłki w zapisie nazwisk lub w innej sprawie chcieli się skontaktować, proszę o telefon – 502 30 58 56
Małgorzata Smolik-Wyczałkowska, organizatorka konkursu