Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

III MIĘDZYSZKOLNEGO

KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Poeta uniwersalny –Leopold Staff

Organizator: Liceum Ogólnokształcące nr XII im. Bolesława Chrobrego, pl. Orląt Lwowskich 2a we Wrocławiu;

Odbiorcy: Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z klas I-III; Każda szkoła może wytypować maksymalnie trzech uczestników.

Zagadnienia ogólne: Międzyszkolny Konkurs Recytatorski koordynowany jest przez nauczycielkę języka polskiego: Dianę Gawinecką i nauczycielkę bibliotekarkę: Katarzynę Kocińską z LO Nr XII we Wrocławiu.
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zainteresowani poezją  oraz recytacją.
Regulamin sporządzono zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 roku w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz.U.z 2002r. Nr13, poz.125.).
Konkurs odbędzie się 25 X 2017 r. (środa) w klubie szkolnym LO XII im. B. Chrobrego we Wrocławiu o godzinie 9.00.
Konkurs polega na: recytacji wybranego wiersza Leopolda Staffa lub wykonaniu wokalnym wiersza tego poety.
Następnie jury kierując się  kryterium: odpowiedniego doboru utworu, jego interpretacji, odpowiedniej dykcji i gestów zaprezentowanych przez uczestnika wytypuje zwycięzców.

Wymagania: Uczniowie wytypowani przez szkoły zobowiązani są do wypełnienia formularza zgłoszeniowego (wraz z tytułem wiersza i formą prezentacji-recytacja lub śpiew) oraz  zgody na przetwarzanie danych osobowych (dostępnych  na stronie internetowej szkoły i dołączonych do regulaminu) oraz  przesłania ich do dnia 19  X  2017  na adres szkoły:
LO Nr XII Bolesława Chrobrego pl. Orląt Lwowskich 2a, 53 – 605 Wrocław lub na adres mailowy konkursu: konkursrecytatorski 12@wp.pl

Cele konkursu:
Propagowanie wśród uczniów twórczości Leopolda Staffa; Propagowanie czytelnictwa; Rozwijanie twórczej wyobraźni uczniów; Bogacenie słownictwa; Propagowanie zamierającej sztuki recytacji; Umożliwienie zrealizowania przez uczniów ich talentów i możliwość ich zaprezentowania w szerszym gronie; Rozwijanie wrażliwości na poezję; Motywowanie uczniów do samodzielnej pracy;

Diana Gawinecka, Katarzyna Kocińska

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych ucznia i opiekuna

formularz zgłoszeniowy