Jubileusz 60-lecia

Dziękujemy wszystkim Absolwentom za przybycie i wspólne świętowanie.

Ten dzień był wyjątkowy dzięki Państwu.

“Wszyscy jesteśmy stąd – z Dwunastki”.

z20740510Q,XII-LO-na-swoje-60---lecie-wydalo-specjalny-album-

23 i 24 września 2016 to bardzo ważne daty w historii naszej Szkoły – w tych dniach świętowaliśmy sześćdziesiąte urodziny “Dwunastki”. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się już od zeszłego roku a osób, które były zaangażowane w przedsięwzięcie – było naprawdę sporo:

jubl (2)
Gala rozpoczęła się hymnem Wrocławia, po którym głos zabrała Pani Dyrektor Danuta Daszkiewicz-Ordyłowska i oficjalnie otworzyła cykl wydarzeń związanych z jubileuszem szkoły.

DSC08897
Część artystyczna gali została wykreowana na przygotowania BOLO TV do jubileuszu właśnie – oto dwoje młodych ludzi: Julia Zdobylak z 2c i Ziemowit Syta z 3d – dostało od Pani Dyrektor specjalne zadanie: przygotować materiał filmowy. Julka i Ziemek, początkowo przestraszeni, zaczynają gorączkowo szukać nagrań i zapisów, które widzom na sali ujawniają się jako Kroniki Filmowe (prof. Halina Jędrychowska wraz z zespołem 3b). Lata 90. zostały przedstawione jednak już “na żywo” – powódź (“Moja i twoja nadzieja”), wymiany międzynarodowe (“Good morning” z musicalu “Deszczowa piosenka”), odbudowa szkoły (tekst prof. Aleksnadra Mazurek na podst. “Jesteś szalona”), symfonia talentów z “Odą do radości” w sześciu smakach (prof. Stanisław Szczęsny i prof. Łukasz Iwaniuk) oraz wielki finał z Fryderykiem Nguyenem (zespół “Katedra”) – naszym absolwentem – “Sen o Dwunastce” na podst. “Snu o Warszawie”, słowa: prof. Aleksandra Mazurek.

DSC09730
Całość gali, prowadzonej przez Małgorzatę Wychowaniec i Filipa Światłowskiego, zakończyła projekcja filmu Pauliny Mazurkiewicz (BOLO TV).

DSC08938
Zaproszeni goście oraz nasi uczniowie zostali poczęstowani pysznym tortem.
Wszyscy na długo zapamiętamy ten piękny dzień…

Zapraszamy również do przeczytania artykułu z Gazety Wyborczej: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/51,35771,20741085.html?i=1

Film przygotowany przez Paulinę Mazurkiewicz z klasy III F: