100-lecie niepodległości

11 listopada 2018 r. w 100-rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę Poczet Sztandarowy LO Nr XII w składzie: Julia Tabin, Agata Góral, Piotr Kędzierski – uczniowie klasy 3f  wraz z opiekunką prof. Katarzyną Bukowską wzięli udział w uroczystościach odbywających się na Placu Wolności. W programie tego wydarzenia był  m.in.:  uroczysty Apel Niepodległości,  uroczyste wciągnięcie na maszt flagi Polski, odśpiewanie Hymnu Narodowego i  Hymnu Wojska Polskiego, a także  przemarsz Służb Mundurowych  oraz Pocztów Sztandarowych wrocławskich szkół. Po zakończeniu uroczystości na Placu Wolności, Poczet Sztandarowy udał się przed pomnik Bolesława Chrobrego przy ul. Świdnickiej aby oddać hołd Patronowi naszej szkoły.