II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

przez LO XII

II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Subtelna prawda Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej

Tegoroczna edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego odbyła się 21 X 2016r. Tym razem patronką była Maria Pawlikowska – Jasnorzewska, poetka  niezwykła, która zasłynęła z pisania tzw. miniatur poetyckich. Najczęściej podejmowała  w swej twórczości tematy : miłości, przemijania, natury.

Jej wiersze okazały się odpowiednie dla  20 uczestników konkursu z różnych wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych takich jak: LO IV, LO V, LO VII, LO VIII, LO IX, LO X, LO XII, LO XV, LO XVII, LO XXXII. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: recytacja i poezja śpiewana.

Zanim jednak stanęli do właściwego konkursu, mogli  zapoznać się z życiem i twórczością poetki dzięki prezentacji przygotowanej przez Annę Koman i Barbarę Mejor z klasy 2B.

Po występach jury udało się na naradę, a uczestnicy słuchali fragmentów książki Magdaleny Samozwaniec –siostry Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej pod tytułem: „Maria i Magdalena”. Opowiada ona o dzieciństwie i młodości sióstr Kossakówien. Czytały ją Gabriela Piasecka i Aleksandra Skrzypek z klasy 1B.

Następnie pani dr Monika Braun –przewodnicząca jury, aktorka, autorka książek, nauczycielka aktorstwa, reżyserii i metod pracy głosem oraz technik przemawiania, trener posiadający długoletnie doświadczenie z zakresu komunikacji interpersonalnej i wystąpień publicznych, ustosunkowała się do występów uczestników i udzieliła kilku wskazówek.

Jury ustaliło, że w kategorii recytacja:  I miejsce otrzymuje Lena Fałtynowicz z LO XII, II miejsce – Stanisław Woźniak z LO XVII , III miejsce  -Paulina Markowska  z LO XVII i Anna Malicka z LO VII. Wyróżnienia otrzymały: Anna Świerczek z LO XII i Dominika Budzianowska z LO X.

Natomiast w kategorii poezja śpiewana nie przyznano miejsc, tylko wyróżnienia, które otrzymały: Karolina Barwińska z LO XVII, Barbara Głębocka z LO XII i Aleksandra Urbanek z LO XII.

Po wręczeniu dyplomów i nagród uczestnicy konkursu  udali się na poczęstunek, gdzie mogli wymienić się opiniami i wrażeniami .

Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom bardzo dziękujemy. Także osobom pomagającym przy organizacji konkursu: prowadzącym: Aleksandrze Dembińskiej i Marii Kreft z 1B, technicznemu Marcinowi Kalli z 2E i jego pomocnikom oraz Paulinie Mazurkiewicz z 3F, która fotografowała.

Pragniemy również podziękować Pani Dyrektor dr Danucie Daszkiewicz – Ordyłowskiej i Radzie Szkoły przy LO XII za wsparcie i pomoc przy organizacji przedsięwzięcia.

W imieniu swoim i koleżanek koordynatorek konkursu (p. Katarzyny Kocińskiej i  p. Małgorzaty Zych)

Diana Gawinecka

[foogallery id=”11098″]

0 komentarz

Posty, które mogą Cię zainteresować