IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Zbigniew Herbert – piewca moralności i sztuki

przez LO XII

Tegoroczna IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego odbyła się 19 X 2018 r. Tym razem patronem był Zbigniew Herbert, poeta niezwykły, erudyta, człowiek uniwersalny, którego rok jubileuszowy właśnie obchodzimy.
Jego wiersze okazały się odpowiednie dla 20 uczestników konkursu z różnych wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych takich jak: LO IV, LO V, LO VII, LO X, LO XI, LO XII, LO XIII, LO XIV, LO XVII, Elektroniczne Zakłady Naukowe. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: recytacja i poezja śpiewana.
Zanim jednak stanęli do właściwego konkursu, mogli zapoznać się z życiem i twórczością poety dzięki prezentacji przygotowanej przez Wanessę Bazak z klasy 2C.
Po występach jury udało się na naradę, a uczestnicy z opiekunami na poczęstunek.
Następnie pani dr Monika Braun –przewodnicząca jury, aktorka, autorka książek, nauczycielka aktorstwa, reżyserii i metod pracy głosem oraz technik przemawiania, trener posiadający długoletnie doświadczenie z zakresu komunikacji interpersonalnej i wystąpień publicznych, ustosunkowała się do występów uczestników i udzieliła kilku wskazówek.
Jury ustaliło, że w kategorii recytacja:
I miejsce otrzymuje Zuzanna Banaś z LO XII oraz Katarzyna Filip z Elektronicznych Zakładów Naukowych,
II miejsce – Dominika Maszko z LO XIV oraz Zuzanna Zawierucha z LO XII,
III miejsce -Szymon Drzazga z LO XIII oraz Tymon Laskowski z Elektronicznych Zakładów Naukowych
Wyróżnienia otrzymały: Oliwia Kasprzak z LO VII , Karolina Podkanowicz z LO XIV i Mikołaj Hołownia z LO XI.
Natomiast w kategorii poezja śpiewana nie przyznano tylko I miejsce – Marii Lepkowskiej z LO XIV i jedno wyróżnienie, które otrzymała: Dominika Borkowska z LO XVII.
Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom bardzo dziękujemy. Także osobom pomagającym przy organizacji konkursu: prowadzącym: Aleksandrze Dembińskiej i Agnieszce Wilkowskiej z 3B, technicznym oraz Gabrieli Piaseckiej z 3B, która fotografowała.
Pragniemy również podziękować Pani Dyrektor dr Danucie Daszkiewicz – Ordyłowskiej i Radzie Szkoły przy LO XII za wsparcie i pomoc przy organizacji przedsięwzięcia.

W imieniu swoim i koleżanki – p. Katarzyny Kocińskiej
Diana Gawinecka –jedna z koordynatorek

Pełna galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/WwvyZjzGR6R8AkmC8

285_6116 285_6162 285_6173 285_6267

 

0 komentarz

Posty, które mogą Cię zainteresować