ZAPRASZAMY RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA SPOTKANIE
W NAJBLIŻSZĄ ŚRODĘ 07 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 17.30.

PIERWSZA CZĘŚĆ SPOTKANIA BĘDZIE DOTYCZYĆ PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ;
PODCZAS DRUGIEJ OMÓWIONE ZOSTANĄ SPRAWY WYCHOWAWCZE.

Grupa trzynastu "dwunastkowiczów" pod opieką prof. Anny Winarskiej i prof. Magdaleny Parys-Wasylkiewicz nawiązała w lutym tego roku współpracę z Polską Akademią Nauk. Naszym opiekunem z PAN-u była dr Anna Łosiak. Przez pięć miesięcy uczniowie spotykali się co dwa tygodnie po lekcjach w celu pogłębienia wiedzy związanej z naukowymi metodami badawczymi. Sami mieli stworzyć problem badawczy, postawić hipotezę, przeprowadzić doświadczenie i ogłosić powodzenie przedsięwzięcia – bądź niepowodzenie.
Ich doświadczenie miało zostać wykorzystane w projekcie AMADEE – czyli dwutygodniowej symulacji misji marsjańskiej przeprowadzonej na lodowcu w Tyrolu, sterowanej w głównej mierze z Insbrucka,
mającej na celu przeprowadzenie eksperymentów (w tym doświadczenia naszych uczniów) przygotowujących ludzi do przyszłych misji na Marsie. Swoją prace i jej wyniki 18 września tego roku przedstawili na Festiwalu Nauki w Polskiej Akademii Nauk. Prelekcji wysłuchali gimnazjaliści z wrocławskich szkół oraz kilka osób niezależnych. Prapremiera prelekcji odbyła się we wtorek 16 września w Klubie Szklonym dla klas.
Jeśli czas, środki i pogoda (śnieg i mroźna zima) pozwolą,
doświadczenie zostanie raz jeszcze wykonane w warunkach wrocławskich.

Uczniowie w nagrodę pod koniec roku szkolnego wyjechali do Warszawy,
tam mieli okazje pracować na bardzo zaawansowanym sprzęcie jak elektronowy mikroskop skaningowy
oraz wysłuchać niezwykle ciekawych wykładów. Odbyli również kilka fajnych spacerów po stolicy.

Gratulujemy! Spisaliście się na medal!

:144415657172144415655643