Serdecznie zapraszamy do obejrzenia
krótkiego zestawienia najważniejszych postulatów partii politycznych,
jakiego dokonali członkowie BOLO TV:

W dniu 9 X 2015r. w naszej Szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W poprzednich dwóch latach miały miejsce szkolne konkursy recytatorskie, których patronami byli Julian Tuwim i Edward Stachura. Tym razem w szranki stanęli uczniowie z LO nr XIV, LO nr VII, LO nr IX, Zespołu Szkół Nr 23 i oczywiście z LO nr XII.
Uczestnicy zmierzyli się z trudną twórczością Gałczyńskiego zarówno w recytacji, jak i w śpiewie.

Na początku uczennice: Helena Bujacz i Julia Górczyńska z 2G oraz Antonina Bensari z 2A przedstawiły wyczerpującą pod względem merytorycznym prezentację o życiu i twórczości Gałczyńskiego.
Następnie wystąpili uczestnicy, a po zmaganiach konkursowych uczniowie:
Aleksandra Borecka i Natalia Kudłacik z klasy 2G oraz Piotr Danicki z 2A i Karolina Gumienny z 2C
odegrali kilka zabawnych scenek z Teatrzyku Zielona Gęś.

Jury w składzie:

dr Monika Braun – przewodnicząca jury, aktorka, nauczycielka aktorstwa, reżyserii i metod pracy głosem;

Diana Gawinecka – polonistka z LO nr XII; Katarzyna Kocińska – bibliotekarka z LO nr XII; Małgorzata Zych – bibliotekarka z LO nr XII

posługując się kryterium odpowiedniego doboru utworu,  jego interpretacji, odpowiedniej dykcji i gestów wybrało laureatów.

I miejsce w kategorii recytacja uzyskała Zuzanna Wrabec z LO nr XIV przedstawiając wiersz „Sierotka”.

II miejsce zajęły: Dominika Dojlida z LO nr XIV z wierszem „Zaczarowana dorożka”
i Katarzyna Romanowicz z LO nr VII z wierszem „Zwierzęta patrzą na nas”.

III miejsce zajęła Natalia Cieślińska z LO nr IX  z utworem „Żona Wacia”.

Wyróżnienie otrzymała Alicja Jarczewska z LO nr XII za utwór „Strasna zaba”.

W kategorii poezja śpiewana przyznano tylko wyróżnienie dla Aleksandry Urbanek z LO nr XII za utwór „Deszcz”.

Po ogłoszeniu wyników dr Monika Braun odniosła się do występów uczestników.
Udzieliła wskazówek i odpowiadała na pytania publiczności.
Przewodnicząca jury podkreśliła, że poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki.

Następnie odbyło się wręczeni nagród, a później wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Zapraszamy na kolejny Międzyszkolny Konkurs Recytatorski za rok.

W imieniu swoim i koleżanek współkoordynatorem K. Kocińskiej i M. Zych
Diana Gawinecka