1.03.2016 r. odbył się Finał organizowanego przez naszą Szkołę konkursu „Szkolny Poliglota”. Dwa poprzednie etapy wyłoniły osiem osób, które wykazały się najlepszą znajomością dwóch języków: angielskiego oraz niemieckiego lub francuskiego. Dziś finaliści zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi wiedzy o krajach danego obszaru językowego oraz wygłosili krótkie wypowiedzi na wylosowany temat.

W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z Wyższą Szkołą Filologiczną we Wrocławiu, która ufundowała nagrody główne dla zwycięzców oraz uczestniczyła w przygotowaniach do Konkursu.

Tytuł „Szkolnego Poligloty” oraz nagrodę główną w postaci bezpłatnych studiów w Wyższej Szkole Filologicznej lub semestralnego kursu językowego zdobył Dominik Żurek z LO nr VIII we Wrocławiu. Drugie miejsce zajął Jonasz Wiewiór z LO nr XIII, a miejsce III – Jakub Chrząstek z LO nr III. Pozostali Finaliści otrzymali wyróżnienia, a wśród nich znalazł się Aleksander Sadowski z 3D LO nr XII, Kalina Ciostek, LO nr VIII, Piotr Michrowski, LO nr VIII oraz Milena Szafran, LO nr IX.

Laureaci II i III miejsca otrzymali nagrody w postaci voucherów do kina Nowe Horyzonty.
Nikt jednak nie wyszedł z pustymi rękami: wszyscy uczestnicy finału otrzymali gadżety oraz nagrody książkowe ufundowane przez WSF, wydawnictwo Pearson i księgarnię International House.

Dziękujemy wszystkim Finalistom, wspaniałej publiczności oraz nauczycielom za udział w tegorocznej gali. Zapraszamy za rok!

Organizatorki: Anna Gil-Kisiecka, Beata Dzięgielewska

Zdjęcia: Paulina Mazurkiewicz (2f)

skolmnyPoliglota4

skolmnyPoliglota2