W dniach 18–19 marca 2016 r. odbywał się w Warszawie centralny etap Olimpiady Wiedzy o Mediach.
Nasza uczennica, Aleksandra Wiza (3c), uzyskała tytuł laureata tej olimpiady i będzie mogła wybrać uczelnię, na której zechce studiować dziennikarstwo. Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji: http://owm.id.uw.edu.pl/

Dnia 17 listopada 2011 r. (czwartek) w Naszej Szkole odbyła się bardzo podniosła uroczystość –
obchody 55. urodzin "Dwunastki". Znakomite wrocławskie osobistości zaszczyciły nas swoją obecnością: Maria Zawartko – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Wrocławia, Bohdan Aniszczyk – Przewodniczący Komisji Edukacji i Młodzieży RMW, Wicedyrektorzy Wydziału Edukacji UMW –
Ewa Przegoń i Jarosław Delewski, ponadto przedstawiciele Uczelni Wyższych,
Szkół i placówek oświatowych, Związków Zawodowych.
Oczywiście obecni byli również nauczyciele, rodzice, absolwenci i obecni uczniowie – wszyscy wspólnie świętowali tak uroczyste święto naszej "dwunastkowej" społeczności.

Na jeden wieczór ci, którzy w szarości dnia codziennego stanowią obcych sobie ludzi, zjednoczyli się
i noga w nogę, krzesło w krzesło oglądali coś niezwykłego – hołd dla miejsca, które przez ponad pół wieku było ostoją, azylem i miejscem zdobywania wiedzy kolejnych pokoleń.

Jak to już "Dwunastce" bywa, podczas uroczystości towarzyszyły nam rozmaite uczucia:
był i śmiech, i wzruszenia.
Na początek Pani Dyrektor Danuta Daszkiewicz-Ordyłowska
wręczyła Srebrne Serduszka "Dwunastki" wyjątkowo zasłużonym rodzicom.
Interpretacja znanej bajki "Księżniczka na ziarnku grochu"
przez szanowne grono pedagogiczne udowodniła wszystkim,
że nauczyciele z "Dwunastki" są wyjątkowi pod każdym względem.

Po tym występie zaproszono nas wszytskich na przepyszny tort, którego wszystkich porcji było aż 950!
W części zwanej BoChEmĄ (Bolek Chrobry Emanuje Artyzmem) byliśmy śwadkami deklamacji wierszy, wystąpień kabaretów zarówno obecnych, jak i byłych uczniów Szkoły oraz mieliśmy okazję przekonać się, jak wszechstronnie utalentowani są nasi koledzy i koleżanki.

Nie obyło się też bez nuty romantyzmu dzięki oryginalnym oświadczynom
przy okazji występu jednego z kabaretów –
jak widać "Dwunastka" nie tylko uczy jak żyć, ale i łączy ludzi.
Czasami na wieczność.

Koncerty, występy, ciepłe słowa, prezenty oraz, oczywiście, tort...
żadnego elementu prawdziwych, hucznych urodzin nie zabrakło na naszym
Urodzinowym Popołudniu "Dwunastki"
(impreza odbywała się po południu ze względów technicznych –
artyści potrzebowali naturalnego zaciemnienia).
"Impreza roku" – tak krzyczały plakaty zapowiadające tę uroczystość.
Jestem pewna, że dla wielu obchody 55-lecia "Dwunastki" były właśnie taką imprezą,
która na długo zapadnie w pamięć.
I w serce.

tekst: Ewa Mazurkiewicz