Projekt „Kulturalna Dwunastka” tym razem zawitał w dniu 7 kwietnia 2016 r., do rozgłośni Polskiego Radia Wrocław (ul. Karkonoska). Zainteresowana młodzież miała okazję zobaczyć salę koncertową zbudowaną jeszcze w roku 1942, która odznacza się znakomitą akustyką, następnie udostępnione zostało do wglądu profesjonalne, jedno z najnowocześniejszych w kraju, studio radiowe, z podglądem kamer internetowych,
które na bieżąco przesyłają obraz tego, co dzieje się w studiu (np. rozmowy z ciekawymi gośćmi).
Na koniec można było przenieść się w czasie i zobaczyć stare radioodbiorniki, gramofony itp. w muzeum radia.

W imieniu swoim i koleżanek koordynatorek projektu (K.Kocińskiej i M.Zych) Diana Gawinecka

Zrzut ekranu 2016-04-12 o 18.50.36 Zrzut ekranu 2016-04-12 o 18.50.50 Zrzut ekranu 2016-04-12 o 18.51.02

Reprezentacja szkoły w piłce ręcznej chłopców rozegrała mecze w turnieju , który odbył się w ciągu dwóch następujących po sobie dniach. Każdy wygrany mecz był ważny ponieważ zbliżał nas do grupy czterech najlepszych drużyn we Wrocławiu. Wygraliśmy z drużynami LO nr III; LO nr VII; LO nr V; ZSG. Najtrudniejsi przeciwnicy to drużyny SMS Junior i LO nr II, z którymi trudno jest konkurować, ponieważ to aktualni  mistrzowie w tej dyscyplinie. Jednak my twardo im się przeciwstawiliśmy.

Jesteśmy IV zespołem we Wrocławiu w piłce ręcznej i to jest sukces.

Skład drużyny:

Jędrzej Rajewski – kapitan (3f); Marcin Mesinger (3e); Jan Lenczuk (3e); Piotr Berezowski (3e);
Józef Mianowski (2h); Krzysztof Bałenkowski (1b); Rafał Janiak (2f); Kacper Mioduszewski (2a); Krystian Bocheński (2b); Maksymilian Jaroń (3e); Jan Zalewski (1f); Rafał Wardęga (3f); Marek Wojtasiewicz (2b); Maciej Brykarz (2b); Dorian Dengusiak (2b).

opiekun: Agata Michalska

Dziękujemy uczniom klas III, którzy ostatni raz wystąpili w reprezentacji "Dwunastki"
a w szczególności Jędrkowi Rajewskiemu i Marcinowi Meisinger
za duże zaangażowanie i wkład pracy w rozwój drużyny.