Dnia 22.04. 2016 r. na naszej hali sportowej odbyła się Licealiada Młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w Aerobiku rekreacyjnym, której po raz pierwszy byliśmy organizatorami. Liceum Ogólnokształcące nr XII bierze udział w tych zawodach od dwunastu lat z sukcesami. W tej dyscyplinie startuje 6 uczestników. Mogą być drużyny damskie , męskie lub mieszane. Układ ćwiczeń przy dobranej muzyce zawiera elementy obowiązkowe i elementy łączące. Ważne też jest wykonanie ćwiczeń przez 6 zawodników synchronicznie i elementy nie mogą się powtarzać. Obowiązkowe elementy to: 2 x ćwiczenie równoważne (np. waga przodem), 4 x brzuchy z różną pracą ramion, 4 x pajace z różną pracą ramion, 6 ustawień wykonane przez całą drużynę. Czas trwania układu nie może przekroczyć 2,5 min.

Impreza sportowa zakończyła się defiladą drużyn, wręczeniem pucharów i medali. Poziom pokazów w tym roku był wysoki. Nasza drużyna przygotowywała się przez dwa miesiące.

W Finale Mistrzostw Dolnego Śląska zajęliśmy wysokie III miejsce zdobywając brązowy medal.
A wywalczyli go:

Joanna Adamska (3d); Małgorzata Trybka (2h); Dominika Raczkiewicz (2e);
Klara Guettner (2e); Martyna Bojko (1e);
Marcin Meisinger (3e)

opiekun: Agata Michalska

Gratulujemy!

Zapraszamy uczniów XII do udziału w sportowych reprezentacjach w przyszłym roku szkolnym 2016/2017.