Dnia 31 marca 2016 roku w naszej szkole odbyła się po raz kolejny bardzo piękna i ratująca życie innych akcja - "Szkolna Wamiriada". Pierwsza odbyła się 17 lutego 2006 roku, w związku z tym tegoroczna jest jest naszą jubileuszowa. Organizatorem jest pani prof. Dorota Radłowska. Oddanych zostało ok.11 litrów krwi. Choć zainteresowanych całą akcją było około 60 osób, to ostatecznie krew oddały tylko 24, w tym 2 nauczycieli. Reszta chętnych po przeprowadzeniu podstawowych badań lekarskich i laboratoryjnych nie została dopuszczona do oddania krwi, gdyż miała za niskie albo zbyt wysokie ciśnienie bądź niewystarczający poziom hemoglobiny.

Dnia 24 listopada 2016 roku, z inicjatywy RCKiK (Rejonowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu) odbyła się miła uroczystość, na której wręczono odznaczenia dla zasłużonych krwiodawców oraz podziękowania dla szkół organizujących akcje krwiodawstwa.

Z naszej szkoły wyróżniony został pan Lech Błaczkowski (1 września na emeryturze; wieloletni współorganizator akcji krwiodawstwa w szkole), uhonorowany odznaczeniem "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu", a szkoła Listem gratulacyjnym oraz symbolem krwiodawstwa "Krwawiącego Pelikana".

A oto kilka zdjęć dokumentujących całe tegoroczne wydarzenia: