W roku szkolnym 2015/2016 zakończyły się rozgrywki w koszykówce. Od kilku lat mamy możliwość śledzić rozgrywki w grach zespołowych na naszej hali sportowej. W tym roku takich meczów odbyło się kilkanaście co umożliwiło uczestniczenie w nich uczniom  XII. Mogli obserwować jak koledzy i koleżanki rywalizują z innymi szkołami. Dzięki zawodom być może zawiązał się zespół czirliderek, które wspierały dziewczęta w trakcie meczów.

Dziewczęta zajęły IX miejsce we Wrocławiu ale niewiele brakowało aby awansowały wyżej. Często to jeden punkt decydował o zwycięstwie. Życzymy im powodzenia w przyszłym roku.

Skład drużyny:  Oliwia Jaworska 2f; Natalia Klepacz 2g; Ewelina Krawczyk 2c; Kinga Ciepłucha 3g;
Urszula Grotyńska 2h; Patrycja Moskal 2a; Agnieszka Bojda 1e; Julia Frontczak 2f;
Joanna Brzozowska 1a; Karolina Moszowska 2a; Magda Rysz 1f; Zofia Nawrocka 2e;
Dominika Duczek 1f