16 maja 2016 r. grupa drugoklasistów udała się na zajęcia do Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu. Zaproszeni zostaliśmy na warsztaty językowo-kulturowe, które przygotowali i poprowadzili specjalnie dla naszych uczniów wykładowcy WSF: mgr Małgorzata Kaspryszyn i dr Anna Pol.
W pierwszej części uczestniczyliśmy w warsztatach językowych pt.: „Denn Worte haben sehr viel Macht, spenden Mut und neue Kraft…” – czyli porozmawiajmy po niemiecku. Następnie wzięliśmy udział w interaktywnym wykładzie pt.: „Dlaczego warto być 'multi-kulti' – czyli wszystko o zasadach efektywnej komunikacji pomiędzy reprezentantami różnych kultur.
A jak było? Oto wypowiedzi uczestników:
„Warsztaty na WSF bardzo mi się podobały. Były świetną okazją do nauki niemieckiego w sposób inny, niż na lekcjach. Dzięki ciekawej formie, licznym grom i ćwiczeniom nie było nudno, a jednocześnie można było poznać wiele nowych zwrotów, słówek czy reguł gramatycznych lub przypomnieć sobie te dotychczas znane. Przede wszystkim jednak była to dobra okazja, by poćwiczyć mówienie po niemiecku, nabrać pewności i płynności w rozmawianiu, odpowiadaniu, itp. Wykład o multi-kulti stanowił ciekawe dopełnienie części leksykalnej, sam w sobie zawierał również naukę języka, np. przysłów i powiedzeń. Z chęcią wezmę udział w kolejnych zajęciach, zarówno dotyczących języka niemieckiego, jak i angielskiego.” (Bartek)
„Warsztaty w WSF bardzo mi się podobały. Miałam możliwość poszerzenia znajomości języka w sposób zabawny i przyjemny. W szczególności spodobały mi się ćwiczenia z opisu obrazka oraz zabawa z odgadywaniem przysłowia.” (Aga)
„Zajęcia były fajne. Chętnie znów wziąłbym w nich udział. Podobało mi się. Jedynie trudność mogłaby być trochę trudniejsza. Obie części mi się podobały.” (Mikołaj)

Grupą opiekowała się prof. Beata Dzięgielewska.

[foogallery id="8946"]