Nasza szkoła bierze udział w programie "Wrocław Koduje 2.0 - Liga Niezwykłych Umysłów".
O programie można przeczytać na stronach
miasta Wrocław
wrocław - wyborcza

W tym roku na początku października odbyły się kolejne Matematyczne Marsze na Orientację.  Tym razem 3-osobowe drużyny rywalizowały ze sobą w lasach twardogórskich.  W Marszach co roku bierze udział bardzo wiele drużyn i szkół. Tym razem ze wszystkich kategorii (SP, GIM, LO, studenci, nauczyciele i rodzice) łącznie wystartowało  336 patroli z województwa dolnośląskiego - z naszej szkoły 5 partoli uczniowskich i jeden nauczycielski. Najlepsza drużyna LO XII w składzie Bartosz Niedźwiedź, Michał Wilkosz, Szymon Wiśniewski zajęła 15. miejsce na 59 startujących w kategorii LO.
Liceum Ogólnokształcące nr XII jest jednym z organizatorów Matematycznych Marszów na Orientację - przygotowuje Marsze od strony technicznej - teczki dla drużyn.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Fundacji Matematyków Wrocławskich.

Galerie zdjęć są dostępne na stronach
Oleśnica24.com
FMW