Serdecznie zapraszamy następujące szkoły:
Kwidzyńskie Szkoły Społeczne, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie, II LO im Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie Koźlu, IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Sosnowcu na galę finałową konkursu, która odbędzie się 25 listopada 2016 roku o godz. 10:00 w LO nr XII we Wrocławiu.
Uczniowie ww. szkół znajdują się w gronie laureatów i wyróżnionych – ale, oczywiście, zapraszamy wszystkie zainteresowane szkoły na naszą galę finałową.

W piątek 18 listopada zespół BOLO TV wraz z opiekunką – prof. Katarzyną Zasadą – odwiedził siedzibę Telewizji Studenckiej STYK, gdzie młodzi dziennikarze mogli spróbować swoich sił przed i za kamerą. Studenci a także profesjonalni opiekunowie: Edyta Brzozowska – redaktorka naczelna – oraz Andrzej Gier – realizator TV, operator, montażysta i technik – pomogli "dwunastkowiczom" w stawianiu pierwszych kroków na trudnym dziennikarskim szlaku.

Relacja z tego wydarzenia już wkrótce na naszym kanale!

[foogallery id="11231"]

międzyszkolny konkurs
poświęcony profilaktyce HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową
organizowany wspólnie przez Społeczne Integracyjne Liceum AMIGO
i Liceum Ogólnokształcące nr XII im. Bolesława Chrobrego

17 listopada odbył się I etap konkursu. Wzięło w nim udział dwadzieścioro przedstawicieli ponadgimnazjalnych szkół wrocławskich. Odpowiadali na 8 pytań otwartych.
Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskały:
Anna Molska z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych
Amadea Wrzesińska z Liceum Ogólnokształcącego nr V

Do finału zakwalifikowały się następujące szkoły (decydowała suma wyników dwóch osób):
1.Liceum Ogólnokształcące nr I – Weronika Daniłowicz i Adrianna Kosiec
2.Liceum Ogólnokształcące nr V – Jan Koprowski i Amadea Wrzesińska
3.Zespół Szkół nr 4 – Radosław Kolański i Klaudia Sadowska.

Finał konkursu odbędzie się 4 stycznia w godz. 10.30-12.30 w gmachu Liceum Ogólnokształcącego nr XII, przy placu Orląt Lwowskich 2a. Pary uczestników przedstawią wyniki zadań, które przygotują wcześniej. Jury będzie obradować pod przewodnictwem prof. dr hab. Andrzeja Gładysza, który wygłosi także prelekcję związaną z tematem konkursu.