26 I 2017 w naszej szkole miało miejsce małe filmowe święto.
W części pierwszej w klubie szkolnym odbył się pokaz filmu „Dzień babci” w reż. Miłosza Sakowskiego z Anną Dymną i Mateuszem Nędzą w rolach głównych oraz debata po projekcji. Drugą część stanowiły warsztaty krytyki filmowej poprowadzone – tak jak debata – przez profesjonalistów: Annę Bielak i Adama Kruka. Całość zorganizował Tytus Ciski z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach kampanii społecznej Filmoteki Narodowej pt. Skrytykuj. Udział w warsztatach wzięło 30 chętnych uczniów różnych klas oraz – dodatkowo w części pierwszej – klasa 1c.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za aktywny udział oraz ekipie technicznej, uczniom klasy 1c i Łukaszowi Iwaniukowi za pomoc w przygotowaniu imprezy i wsparcie.
Prof. Ryszard Puchalski
Autor zdjęć: Tytus Ciski

[foogallery id="11879"]

Finał konkursu o miecz Bolesława Chrobrego odbędzie się 7 lutego (wtorek) o godzinie 11.00 w Liceum Ogólnokształcącym Nr XII im. Bolesława Chrobrego przy pl. Orląt Lwowskich 2a. Osoba pisząca test powinna posiadać telefon (tablet) z dostępem do Internetu.

Lista drużyn zakwalifikowanych do finału Konkursu o Miecz Bolesława Chrobrego. Kolejność drużyn jest przypadkowa.

Gimnazjum nr 40 - Jakub Łabaz, Julia Głaz, Iga Stefańska
Gimnazjum nr 39- Julia Jaszczyńska, Agnieszka Popińska, Matylda Chochaj