W zeszłym roku, wraz z Centrum Języka Rosyjskiego przy Uniwersytecie Wrocławskim zainicjowaliśmy zajęcia w ramach projektu „Szkoła w mieście”. Tym razem warsztaty przeprowadzone przez pracowników IFS UWr: panią Patrycję Piaskowską  i pana Bartosza Juszczaka, które odbyły się 20 kwietnia 2017 r. dotyczyły systemu szkolnego Federacji Rosyjskiej.  Uczniowie dowiedzieli się między innymi jak wygląda proces edukacji w Rosji i czym różni się od polskiego, czy mundurki szkolne są obowiązkowe, co to jest ЕГЭ czy „Алые паруса”. Zajęcia zostały wzbogacone o prezentację multimedialną i filmy nt. niezwykłych szkół w Rosji. Oprócz tego uczniowie poznali różnice między rosyjskimi słowami : учить, выучить, учиться, научить, изучать, oraz zaśpiewali piosenkę „Учат в школе”. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Koordynatorami warsztatów były: dr Dorota Drużyłowska (CJR) oraz mgr Agata Skaczyło (LO XII).

Relacja z naszych zajęć dostępna jest także w wersji rosyjskojęzycznej na stronie CJR pod poniższym linkiem:

20170420_124743 20170420_151544