twof

I etap Turnieju Wiedzy o Francji

już

30 listopada ( czwartek ) o godzinie 11:00

Czekamy na zgłoszenia ( pocztą elektroniczną) na adres LO XII – sekretariat@lo12.wroc.pl

lub adres organizatora jlistwan@lo12.wroc.pl

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 23 listopada do godz.11:00

Regulamin konkursu dostępny TUTAJ.

W ramach imprez związanych z Europejskim Dniem Języków uczniowie klas  trzecich Dwunastki  wzięli udział w warsztatach w Centrum Języka Rosyjskiego przy  Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajęcia, które przeprowadziła dr Dorota Drużyłowska , okazały się świetnym uzupełnieniem materiału realizowanego  w ostatnim roku nauki na lekcjach języka rosyjskiego a dotyczącego świata przyrody.  Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę  językową  i realioznawczą na  temat Syberii. Nerpa, omul, orzeszki cedrowe,  szamanizm –  to tylko niektóre hasła, jakie pojawiły się podczas spotkania 26 września 2017r. Zajęciom towarzyszył quiz z nagrodami, który poprowadziła dr Irina Kabyszewa.

[foogallery id="13448"]

Szanowni Państwo,
Dziesiątą, jubileuszową edycją zmykamy Ogólnopolski Konkurs na Felieton.
Nam – organizatorom - przysporzył wiele satysfakcji, bo pozwolił sądzić, że idea  nie była chybiona i konkurs spełnił oczekiwania Państwa - nauczycieli i uczniów. Pozwolił wyjść poza szkolne ramy i pokazał, że uczniowie widzą, oceniają rzeczywistość, potrafią mówić i pisać nie tylko o lekcjach, że coraz pewniej osadzają myśl w formule felietonu.
Dziękujemy Państwu za dziesięcioletnią obecność i życzymy Nauczycielom - koleżankom i kolegom- satysfakcji z pracy, Uczniom - pasji i odkrywania radości samodzielnego myślenia.
Magdalena Gumienny-Nowak, Ewa Baj
Szanowni Państwo,
Dziękuję, że mogliśmy gościć Państwa w Dwunastce przez kilkanaście lat, bo przecież poprzednikiem Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton był Dolnośląski Konkurs na Felieton.
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do podniesienia rangi naszego konkursu: p. prof. Stanisławowi Beresiowi - za przewodzenie pracom konkursowego jury, p. dr. Dariuszowi Dybkowi - za prowadzenie warsztatów, które pozwoliły przybliżyć uczniom trudną sztukę pisania felietonu. Dziękuję fundatorom nagród- Dolnośląskiemu Kuratorium Oświaty i Wydziałowi Edukacji Miasta Wrocławia.
Danuta Daszkiewicz- Ordyłowska