Od października toczyły się rozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Licealiady Młodzieży.

W I etapie drużyna Nasza zajęła II miejsce na poziomie strefy Zachód i awansowała do następnej fazy rozgrywek. 7 grudnia w LO Nr V odbył się turniej barażowy z udziałem LO III i LO V i niestety Nasze zawodniczki uległy w obu spotkaniach. Po rozegraniu ośmiu spotkań swoje zmagania na poziomie Mistrzostw Wrocławia reprezentacja Naszej szkoły zakończyła na miejscu VII. Skład Naszej drużyny: Karolina Muciek (1d), Dominika Romańczuk (1d), Wioletta Grabowska (1f),Estera Petrów (1f), Wiktoria Nosewicz (2a), Gabrysia Piasecka (2b), Wiktoria Łysiak (2b), Maria Sławuska (2d), Oliwia Krzemińska (2f), Karolina Urban (2g), Dominika Duczek (3f), Julia Stańczyk (3f).

Serdecznie gratuluję i bardzo dziękuję Naszym siatkarkom za wynik i włożone serce na boisku. A kibicom za wspaniały doping i duże zaangażowanie.

opiekun reprezentacji: Renata Pajor

Podobnie jak dziewczęta Nasi uczniowie zajęli II miejsce w strefie zachód i zdobyli awans do następnej fazy rozgrywek. 13 grudnia w ZS Nr 5 odbył się turniej barażowy z udziałem LO IX i ZS 5 gdzie Nasi uczniowie wygrali oba spotkania i awansowali do finału Mistrzostw Wrocławia. Ów finał odbył się dzień później (14 grudnia) w hali Gwardii Wrocław. W półfinale chłopcy pokonali 2:0 zespół z LO III, natomiast w finale przegrali z reprezentacją SMS Junior (którą stanowi zespół klubowy Gwardii Wrocław).  I tak po rozegraniu jedenastu spotkań reprezentacja LO XII zakończyła swoje zmagania na II miejscu zdobywając srebrne medale Mistrzostw Wrocławia. Warto tutaj zaznaczyć iż jest to najwyższy sukces Naszych siatkarzy w historii szkoły. Skład Naszej drużyny: Jakub Łocan (1b),  Bartosz Piworowicz (1h), Filip Durlak (2d), Bernard Ożga (2e), Piotr Kędzierski (2f), Paweł Skrzypek (2f),  Paweł Wesoły (3d), Wiktor Grudzień (3e), Adrian Braun – Gródecki, Piotr Mikosiak oraz Jakub Wąsiel (wszyscy z 3g).

Serdecznie gratuluję i bardzo dziękuję Naszym siatkarzom za wynik i włożone serce na boisku. A kibicom za wspaniały doping i duże zaangażowanie.

opiekun reprezentacji: Renata Pajor

Protokół z I etapu 11 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Europie
„My w Europie”

W 11 edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Europie „My w Europie „ wzięło udział 54 uczniów z 13 szkól z całej Polski. Do II etapu konkursu zakwalifikowało się 19 uczniów z prawie wszystkich zgłoszonych szkół. Poniżej lista zakwalifikowanych do II etapu uczniów:
Krzysztof Bałenkowski Liceum Ogólnokształcące nr XII we Wrocławiu
Dominka Bonczar Liceum Ogólnokształcące nr XII we Wrocławiu
Dawid Brudniewicz Zespól Szkól Ogólnokształcących w Złotoryi
Michał Drążek I Liceum Ogólnokształcące w Lubinie
Marcel Quaschniok-Quade Liceum Ogólnokształcące nr III w Opolu
Michał Konieczny I Liceum Ogólnokształcące w Lubinie
Julia Kopystyńska Liceum Ogólnokształcące nr XIV we Wrocławiu
Julia Niemiec Liceum Ogólnokształcące nr XII we Wrocławiu
Jan Pabisiak Liceum Ogólnokształcące nr XII we Wrocławiu
Maciej Perzyński XXXV Liceum Ogólnokształcące w Warszawie
Krzysztof Polański I Liceum Ogólnokształcące w Lubinie
Jagoda Plucińska Liceum Ogólnokształcące nr XIV we Wrocławiu
Zuzanna Rakowska IX Liceum Ogólnokształcące w Częstochowie
Maciej Skoczylas Liceum Ogólnokształcące nr III w Opolu
Filip Sobolewski IX Liceum Ogólnokształcące w Częstochowie
Denis Struski Liceum Ogólnokształcące nr XIV we Wrocławiu
Dawid Szkolnik Zespól Szkól Ogólnokształcących w Złotoryi
Konrad Warych II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie
Łukasz Wolniczak Zespół Szkól Zawodowych w Wolsztynie

Przypominamy również wszystkim zakwalifikowanym, że w II etapie konkursu należy wykonać i przesłać na adres organizatora prezentację multimedialną w power poincie na jeden z poniższych tematów:
1.Migracje ludów w starożytności i ich wpływ na kształtowanie się kultury Europy
2.Przyczyny zmian granic w Europie w XX wieku i sposoby zapobiegania konfliktom na tle narodowym.
3. Polityka migracyjna Unii Europejskie w XX i Xxi wieku.
4. Przyczyny i kierunki migracji we współczesnym świecie.

W imieniu organizatorów
Anna Wąsiel-Alberska