Znane już są wyniki OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY KREATYWNOŚCI. Z radością informujemy, że drużyna z naszej szkoły ( Z klas: 1 a i 1 e) w składzie:
Zuzanna Banaś
Marcelina Borecka
Natalia Kmiecik
Mateusz Nosek
Wojciech Pater
Ola Poprawa
Magda Strauchold
zajęła 7 miejsce w III poziomie wiekowym w Wyzwaniu Artystycznym " "Musical Przeobrażeń"
W Olimpiadzie brało udział 260 drużyn, w tym drużyny z Meksyku, z Grecji, z Chin czy Ukrainy.
SERDECZNIE GRATULUJEMY

72339f78-218d-4717-b936-270c2a86acf0
cce7d0df-6402-4987-8451-8aa1ee9d09f4

Wyniki dostępne na stronie: https://www.kreatywnosc.pl/olimpiada

Relację video z Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności przygotował dziennik Echo24:

W dniach 9-10 marca 2018r. uczniowie klas ekonomicznych Dwunastki wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W ramach wyjazdu zwiedzili  Giełdę Papierów Wartościowych oraz uczestniczyli  w wykładach i warsztatach przygotowanych przez Szkołę Główną Handlową, w tym m.in. „ Obrót instrumentami Futures na rynkach światowych w systemie Trading Lab”, „ Gospodarka cyfrowa – wyzwania dla edukacji ekonomicznej”  czy  „Tworzenie startapów i finansowanie innowacji”.

Część zajęć odbyła się w języku angielskimn , np: „Taking enterpreneurial action for others – can it create a better world for us all?”. Samorząd Studentów SGH zorganizował zwiedzanie Kampusu (do wyboru w j. polskim lub angielskim). Chętni uczniowie mogli spotkać się z doradcą zawodowym z Centrum Kariery I Relacji, a Centrum Programów Międzynarodowych przedstawiło prezentację nt. współpracy międzynarodowej.  Na zakończenie prof. Artur Malina otrzymał tablicę pamiątkową, która potwierdza objęcie patronatem honorowym klas SGH naszej szkoły, a na wszystkich  spadł deszcz balonów.  Mamy nadzieję, że każdy  uczeń znalazł coś ciekawego dla siebie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

SGH

mms_20180314_214652 mms_20180314_214727 mms_20180314_214734 mms_20180314_214741 mms_20180314_214748

Protokół z II etapu 11 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Europie „My w Europie”

W 11 edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Europie „My w Europie „ wzięło udział 54 uczniów z 13 szkól z całej Polski. Do III etapu konkursu zakwalifikowało się 11 uczniów. Poniżej lista zakwalifikowanych do III etapu uczniów:
1.Krzysztof Bałenkowski, Liceum Ogólnokształcące nr XII we Wrocławiu
2.Dominka Bonczar, Liceum Ogólnokształcące nr XII we Wrocławiu
3.Marcel Quaschniok-Quade, Liceum Ogólnokształcące nr III w Opolu
4.Michał Konieczny, I Liceum Ogólnokształcące w Lubinie
5.Julia Kopystyńska, Liceum Ogólnokształcące nr XIV we Wrocławiu
6.Iga Lubczańska, Liceum Ogólnokształcące nr III W Opolu
7.Julia Niemiec, Liceum Ogólnokształcące nr XII we Wrocławiu
8.Jan Pabisiak, Liceum Ogólnokształcące nr XII we Wrocławiu
9.Maciej Perzyński, XXXV Liceum Ogólnokształcące w Warszawie
10.Zuzanna Rakowska, IX Liceum Ogólnokształcące w Częstochowie
11.Filip Godlewski, IX Liceum Ogólnokształcące w Częstochowie

Przypominamy, że finał konkursu odbędzie się 6 kwietnia 2018 roku w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Szczegółowy scenariusz prześlemy w najbliższych dniach do zainteresowanych szkół.