Dnia 18 września 2018 r. uczniowie klas trzecich Dwunastki wybrali się do Centrum Języka Rosyjskiego w Instytucie Filologii Słowiańskiej UWr. Brali tam udział w zajęciach przygotowanych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Licealistom została przedstawiona prezentacja dotycząca jednego z najpiękniejszych miast Rosji, Petersburga. Podczas wykładu ubarwionego wieloma zdjęciami i ciekawostkami, a także wspomnieniami z pobytu w „mieście snu” samych prowadzących, uczniowie prześledzili losy Petersburga od początku jego istnienia.Dało im to możliwość jeszcze bliższego zapoznania się z kulturą i historią Rosji. Prelegentki zadbały również o materiały dydaktyczne i karty pracy dla licealistów, aby mogli poszerzać swoją znajomość języka rosyjskiego.
Zajęcia, które odbyły się we wrocławskim Centrum Języka Rosyjskiego, były starannie i dokładnie przygotowane, dzięki czemu uczniowie mogli udać się w prawdziwy wojaż do Petersburga.
z1 z3 z4 z5