Tegoroczna IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego odbyła się 19 X 2018 r. Tym razem patronem był Zbigniew Herbert, poeta niezwykły, erudyta, człowiek uniwersalny, którego rok jubileuszowy właśnie obchodzimy.
Jego wiersze okazały się odpowiednie dla 20 uczestników konkursu z różnych wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych takich jak: LO IV, LO V, LO VII, LO X, LO XI, LO XII, LO XIII, LO XIV, LO XVII, Elektroniczne Zakłady Naukowe. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: recytacja i poezja śpiewana.
Zanim jednak stanęli do właściwego konkursu, mogli zapoznać się z życiem i twórczością poety dzięki prezentacji przygotowanej przez Wanessę Bazak z klasy 2C.
Po występach jury udało się na naradę, a uczestnicy z opiekunami na poczęstunek.
Następnie pani dr Monika Braun –przewodnicząca jury, aktorka, autorka książek, nauczycielka aktorstwa, reżyserii i metod pracy głosem oraz technik przemawiania, trener posiadający długoletnie doświadczenie z zakresu komunikacji interpersonalnej i wystąpień publicznych, ustosunkowała się do występów uczestników i udzieliła kilku wskazówek.
Jury ustaliło, że w kategorii recytacja:
I miejsce otrzymuje Zuzanna Banaś z LO XII oraz Katarzyna Filip z Elektronicznych Zakładów Naukowych,
II miejsce – Dominika Maszko z LO XIV oraz Zuzanna Zawierucha z LO XII,
III miejsce -Szymon Drzazga z LO XIII oraz Tymon Laskowski z Elektronicznych Zakładów Naukowych
Wyróżnienia otrzymały: Oliwia Kasprzak z LO VII , Karolina Podkanowicz z LO XIV i Mikołaj Hołownia z LO XI.
Natomiast w kategorii poezja śpiewana nie przyznano tylko I miejsce - Marii Lepkowskiej z LO XIV i jedno wyróżnienie, które otrzymała: Dominika Borkowska z LO XVII.
Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom bardzo dziękujemy. Także osobom pomagającym przy organizacji konkursu: prowadzącym: Aleksandrze Dembińskiej i Agnieszce Wilkowskiej z 3B, technicznym oraz Gabrieli Piaseckiej z 3B, która fotografowała.
Pragniemy również podziękować Pani Dyrektor dr Danucie Daszkiewicz – Ordyłowskiej i Radzie Szkoły przy LO XII za wsparcie i pomoc przy organizacji przedsięwzięcia.

W imieniu swoim i koleżanki - p. Katarzyny Kocińskiej
Diana Gawinecka –jedna z koordynatorek

Pełna galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/WwvyZjzGR6R8AkmC8

285_6116 285_6162 285_6173 285_6267

Festiwal Brunona Schulza organizowany jest od 2012 roku, jako, że wówczas przypadała 120 rocznica urodzin i 70 rocznica śmierci Brunona Schulza –twórcy genialnego, oryginalnego, żyjącego na pograniczu kultur. To wyjątkowe wydarzenie, które na stałe zagościło już we Wrocławiu i stało się nie tylko formą uczczenia pamięci Schulza, ale również forum wszelakich spotkań, wykładów, dyskusji, wystaw dotyczących innych twórców, kultur czy relacji między narodami. Dodatkowo Festiwal Brunona Schulza współuczestniczy w organizowaniu przyznawania Angelusa, czyli Literackiej Nagrody Europy Środkowej. Ważne miejsce odgrywają podczas festiwalu także wykłady dla młodzieży.

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do tego wydarzenia. W dniu 11 października gościliśmy dwóch prelegentów. Pierwszym był pan Wojciech Bonowicz, który opowiadał o twórczości Andrzeja Bursy, drugim pan Wojciech Birek, który pokazał i opowiedział o tym, jak komiks kreuje świat.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również włączymy się w dzieło Festiwalu Brunona Schulza.

koordynatorka
Diana Gawinecka