Zapraszamy na finał trzech konkursów, który odbędzie się w czwartek 22 listopada w godz. 15.00-17.00 w gmachu LO XII, przy placu Orląt Lwowskich 2a.

KONKURS NA PLAKAT
Jury przyznało 4 nagrody i 4 wyróżnienia. 22 listopada zostanie jeszcze przyznana NAGRODA PUBLICZNOŚCI dla jednej z 12 najlepszych w tym roku prac. Aby publiczność nie sugerowała się werdyktem jury, zostanie on ogłoszony na samym końcu, a nazwiska autorek i autorów najciekawszych prac podajemy w kolejności alfabetycznej (wg imion):
Anna Kisiel T15
Bruno Kulik T15
Filip Janiszewski T15
Gleb Prauko LOXII
Jakub Nieć T15
Julia Lupa LOX
Kaja Wiese T15
Karolina Przybysz T15
Magdalena Pisching T15
Piotr Śnieżek T15
Przemysław Rzońca T15
Sara Mydlak T15

KONKURS NA PREZENTACJĘ
Do finału zakwalifikowały się prezentacje następujących osób:
Wiktorii Bączkiewicz LO I
Weroniki Kałwy LO 10
Małgorzaty Piątek T13
Aleksandry Skrzypek LO XI
Andżeliki Zych LO XI
Prosimy pamiętać, że czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut – po ich upływie będziemy przerywać.

KONKURS NA OPOWIADANIE
Jury przyznało:
I NAGRODĘ – Zuzannie Stankiewicz z Technikum nr 3 w ZS 18 (opieka – prof. Diana Grycner)
II NAGRODĘ – Helenie Tompol z LO I im. Danuty Siedzikówny „Inki” (opieka - prof. Anna Baranowska-Kącka)
III NAGRODĘ – Agacie Ornat z Technikum nr 15 im. Marii Curie-Skłodowskiej (opieka - prof. Barbara Maniewska-Nowosiadły)
WYRÓŻNIENIA
Justynie Bębacz z LO XI im. Stanisława Staszica (opieka - prof. Beata Kuszewska)
Karolinie Bednarskiej z LO XI im. Stanisława Staszica (opieka - prof. Jolanta Jaszczak)
Natalii Piecyk z LO I im. Danuty Siedzikówny „Inki” (opieka – prof. Jolanta Wróblewska)

„KONCERT 100 NA 100, CZYLI 100 PIOSENEK NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI” -  wielkie wydarzenie w życiu Dwunastki. Było zwieńczeniem wielu szkolnych działań zorganizowanych dla uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości.

Publiczność została zabrana w podróż sentymentalną w czasie. Usłyszeliśmy najpopularniejsze utwory ostatniego stulecia, począwszy od pieśni legionowych z czasów I wojny światowej, poprzez hity szalonych lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, powstańcze piosenki,  pieśni socjalistyczne, przeboje lat sześćdziesiątych, niezapomniane szlagiery festiwalu w Opolu, aż po ostatnie, najpopularniejsze utwory ostatniej dekady.  Dużą niespodzianką była część koncertu zrealizowana zgodnie z formułą popularnego programu „Szansa na sukces”, w której wystąpili nauczyciele: prof. Joanna Pelczarska, prof. Magdalena Parys-Wasylkiewicz, prof. Aleksandra Mazurek, prof. Łukasz Iwaniuk oraz w duecie z wnuczką Gretą prof. Stanisław Szczęsny. Na scenie Dwunastki ujrzeliśmy uczniów wielu klas, którzy stanowili bardzo liczny, ale zgrany zespół. Wszystkie występy wywołały wiele emocji i wspomnień, nie brakowało chwil wzruszenia, dumy, ale tez radości i dobrej zabawy.

Nad przygotowaniem koncertu przez wiele tygodni pracowało, pod kierunkiem nauczycieli: Magdaleny Parys-Wsylkiewicz, Aleksandry Mazurek i Łukasza Iwaniuka około pięćdziesięciu uczniów. Przygotowania kosztowały zespół wiele wylanych łez, nieprzespanych nocy i zdartych gardeł, godziny szarpania się z kablami i biegania po auli w tę i z powrotem, ale efekt, który mogliśmy podziwiać, był zachwycający. Koncert nie tylko był wielkim przeżyciem, ale pokazał jak wielu uzdolnionych uczniów spotykamy na co dzień niezauważonych na szkolnych korytarzach.

Z nami w tym uroczystym dniu byli zaproszeni goście oraz nasi rodzice, nauczyciele, absolwenci,  przyjaciele szkoły. Ten spektakl wpisuje się w historię Dwunastkowych imprez takich jak: Ryk czy Mamma Mia.

Aleksander Kartkowski, 2G