W dniu 14 lutego 2019 nasi uczniowie z klas trzecich dostali prezent Walentynkowy. Odwiedził nas dr Ryszard Balicki, znany konstytucjonalista z UWr. Tematem spotkania były konstytucje polskie, które nasi przodkowie uchwalali i których przestrzegali na przestrzeni wieków. Dr Balicki, wyjaśnił znaczenie konstytucji, jako dokumentu regulującego życie publiczne i ograniczającego chęć władzy do samowolnych działań. Wskazał również na tradycje konstytucyjne państw europejskich i stanów Zjednoczonych. Wskazał na różnice w polskich konstytucjach, pokazał okoliczności ich uchwalania i przyczyny, dla których znalazły się w nich określone przepisy (np. napisanie konstytucji marcowej przeciwko Józefowi Piłsudskiemu). Podsumowując wskazał na znaczenie konstytucji z 1997 roku i korzyści z jej przestrzegania dla każdego obywatela polskiego. Uczniowie  zainteresowaniem wysłuchali wykładu dr Balickiego, który uporządkował im wiedzę na temat konstytucji.

Anna Wąsiel-Alberska