Dnia 25 lutego 2019 r., tradycyjnie w ostatni dzień przed feriami, odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tegorocznej edycji wydarzenia klasy drugie wybrały sobie drogą losowania następujące kraje:
2A - Szwecja, 2B - Egipt, 2C - Szwajcaria, 2D - Nowa Zelandia, 2E - Izrael,
2F - Indie, 2E - Argentyna oraz 2H, która to wylosowała Irlandię.
Po przeprowadzonym głosowaniu przez klasy pierwsze oraz kilku nauczycieli, wygrała klasa 2H reprezentująca wspomnianą Irlandię. Miejsce drugie przypadło w udziale klasie 2D z Nową Zelandią, a trzecie z kolei klasie 2E, która zaprezentowała Izrael. Natomiast serdecznie gratulujemy wszystkim klasom drugim! Wszyscy włożyli w to przedsięwzięcie maksimum energii, czasu, zaangażowania, kreatywności i pracy zespołowej! Szacun! Tym samym poprzeczka dla klas pierwszych, które to przygotowują przyszły Dzień Języków została podniesiona niezwykle wysoko. Ale już trzymamy za Was kciuki.
Tradycyjnie klasy drugie przygotowały krótki układ taneczno-artystyczny, charakterystyczny dla danego państwa, z kolorowymi strojami, fantastyczną oprawą artystyczną, muzyką, śpiewem i tańcem, ze znanymi postaciami wplecionymi w ów układ i wywodzącymi się lub kojarzonymi z danym krajem. Tak więc była m.in. ABBA, Faraoni, Einstein, Gandalf, Ghandi, Leo Messi, Papież Franciszek, U2, The Cranberries, i wielu innych znanych osobistości. Ponadto uczniowie przygotowali krótkie rozmówki i typowe zwroty w języku danego państwa, w formie ulotek, czy plakatów, w końcu jest to dzień języków, więc nazwa zobowiązuje.
Natomiast bez cienia wątpliwości najlepszą i najbardziej lubianą przez samych uczniów częścią samego wydarzenia jest zwiedzanie stoisk przygotowanych specjalnie na tę okoliczność z wyśmienitym jedzeniem, charakterystycznym dla wylosowanego kraju. Tak więc uczniowie klas pierwszych jak i drugich mogli zwiedzać te stoiska, zbudowane na ten dzień, jak również dowoli rozkoszować swoje podniebienia i kubki smakowe wykwintnymi daniami typowymi dla kuchni wybranego kraju.
Następnie, tradycyjnie uczniowie klas drugich mieli czas tylko i wyłącznie dla siebie by cieszyć się wspólnie spędzonym czasem, kosztować potrawy i wspólnie się bawić.

Gil-Kisiecka i T. Bednarek

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/BPDMmYK4fvE4x5jS7