W ostatni piątek 26. kwietnia odbyła się uroczystość Ostatniego Dzwonka. Tym samym pożegnaliśmy naszych Trzecioklasistów, którzy ukończyli 12-letni etap szkolnej edukacji.
Wszystkim naszym Absolwentom gratulujemy i trzymamy za nich kciuki w czasie egzaminów maturalnych. Powodzenia!

28 kwietnia 2019 zmarł profesor Karol Modzelewski, wybitny uczony, działacz opozycji w okresie PRL-u, senator Rzeczypospolitej.
Prawie równo rok temu odwiedził naszą szkołę, 1 marca spotkał się z grupą uczennic i uczniów zainteresowanych historią najnowszą, opowiadał, jak przebiegał protest w 68 roku, jakie były jego przyczyny, jak funkcjonowała polska opozycja w latach sześćdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Następnego dnia wraz z innymi historykami uczestniczył w panelu dyskusyjnym podczas oficjalnych szkolnych obchodów rocznicy Marca 68.
Wszyscy – młodzież, nauczyciele, zaproszeni goście – mieliśmy szczęście spotkać się z osobą łączącą doświadczenie działalności politycznej z etyczną szlachetnością, mądry dystans uczonego z bezkompromisowością opozycjonisty. Żałujemy, że nasze pierwsze spotkanie z Panem Profesorem było też ostatnim.

W dniu 22 stycznia 2019 r. w kręgielni SkyBowling w Sky Tower odbyły się Mistrzostwa Wrocławia szkół ponadgimnazjalnych. Startowało 30 szkół (60 zawodniczek i zawodników wykonujących po dwa rzuty w 10 rundach). Drużyna składa się z 4 osób a suma punktów zdobytych przez wszystkich zawodników daje miejsce w klasyfikacji końcowej. Reprezentacja LO XII zdobyła 834 pkt. i zajęła II miejsce otrzymując srebrne medale. Skład drużyny:

- Maja Zimna (2e)
- Wiktoria Łysiak (3b)
- Bernard Ożga (2e)
- Piotr Kędzierski (3f)

Wszystkim serdecznie gratulujemy 😉
opiekun: Renata Pajor

Podobnie jak u dziewcząt od listopada 2018 r. do stycznia 2019 r. w LO XII rozgrywane były zawody szkół ponadgimnazjalnych w ramach licealiady w piłce siatkowej chłopców.
Nasza szkoła pięciokrotnie była gospodarzem rozgrywek od poziomu strefy zachód po finał Mistrzostw Wrocławia. Dzięki zajęciu II miejsca w strefie zachód chłopcy zdobyli awans do następnej fazy rozgrywek.
16 stycznia odbył się turniej barażowy z udziałem LO XV i ZSG – nasi uczniowie wygrali oba spotkania
i awansowali do finału Mistrzostw Wrocławia. Dzień później (17 stycznia) odbył się półfinał, w którym uczniowie LO XII pokonali zespół LO IX 2:1. Natomiast w finale lepsi byli zawodnicy z ZS 18.
Zdobycie II miejsce we Wrocławiu awansowało Naszych siatkarzy do turnieju barażowego strefy wrocławskiej, który odbył się 21 stycznia w Środzie Śląskiej.
I tak po rozegraniu jedenastu spotkań swoje zmagania na poziomie strefy wrocławskiej reprezentacja chłopców zakończyła na miejscu VIII w składzie:

- Marcel Palma (1d)
- Jakub Bielawski (1d)
- Dominik Syska (1e)
- Bartłomiej Rysztak (1g)
- Łukasz Dubicki (1g)
- Jakub Łocan (2b)
- Hubert Szymański (2d)
- Bernard Ożga (2e)
- Kacper Wicha (2g)
- Bartosz Piworowicz (2h)
- Filip Durlak (3d)
- Oliwier Rysztak (3d)
- Robert Moskal (3d)
- Piotr Kędzierski (3f)
- Piotr Moska (3f)
Serdecznie gratuluję i dziękuję za wielkie zaangażowanie w osiągnięciu najwyższego wyniku
w historii Naszej szkoły.
opiekun: Renata Pajor