Dnia 25.10.2019 r. w naszej szkole odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, poświęcony poetom „Pokolenia Kolumbów”: K. K. Baczyńskiemu, T. Gajcemu, W. Bojarskiemu, A. Trzebińskiemu, A. Stroińskiemu i T. Borowskiemu. Recytatorów oceniało Jury, któremu przewodniczyła p. dr Monika Braun – polska aktorka, reżyserka, pisarka, nauczycielka akademicka, kulturoznawczyni oraz trenerka w szkoleniach z zakresu technik wystąpień publicznych. W skład jury wchodziły również:   p. Magdalena Gumienny-Nowak, p. Halina Jędrychowska i p. Anna Czechowska. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Gryszczuk z kl. 2G, Daria Korotkova z kl. 1D i Joanna Kordas z kl. 1C.

Pierwsze miejsce zajęła Julia Kończak z XIV LO za recytację wiersza K. K. Baczyńskiego pt. „Z lasu”, drugie miejsce Zofia Popadeńczuk z XVII LO za wiersz W. Bojarskiego „Modlitwa o koniec wojny”, trzecie miejsce zajęły ex aequo Daria Korotkova z XII LO za recytację wiersza T. Gajcego pt. „Bajka” oraz Zofia Kalisz z XVII LO za wiersz K.K. Baczyńskiego pt. „Wiesz, myślę coraz częściej”. Wyróżnienie zdobyła Maria Maciejewska z XIV LO za wiersz K. K. Baczyńskiego pt. „Sur le pont d`Avignon”.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a zwłaszcza naszej uczennicy Darii Korotkovej z klasy 1D.

Nauczyciele bibliotekarze i nauczyciele jęz. polskiego