Koncert Galowy- Wielojęzyczna Europa

Z okazji Europejskiego Dnia Języków 2019, grupa naszych utalentowanych uczniów wzięła udział w Koncercie Galowym „Wielojęzyczna Europa”, który odbył się 26 września w Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu.

W imprezie tej wzięło udział ponad czterdziestu uczniów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Wrocławia i okolic. Młodzi artyści zaśpiewali wiele ciekawych interpretacji i hitów w językach Unii Europejskiej.

Nasi uczniowie zaprezentowali w trakcie Galii olbrzymią paletę językową:

Aleksandra Ośmiałowska wykonała „Riptide” w języku angielskim z własnym akompaniamentem gitarowym.

Patrycja Gołka zaśpiewała piosenkę w języku chińskim „ The moon represents my heart”.

Adrianna Wekwert zinterpretowała piosenkę w języku hiszpańskim „ Historia de un amor – Los tres ases”.

Martyna Rogalska zaśpiewała włoską piosenkę „ Parla piu piano”.

Gleb Prauko wykonał „Mein Kleiner Gruner Kaktus” w języku niemieckim.

Jadwiga Listwan
Nauczyciel języka francuskiego i polskiego jako obcego