Finał konkursu o Miecz Bolesława Chrobrego „Polska  w czasach monarchii wczesnopiastowskiej” odbędzie się 19 lutego 2021 r.

Finał odbędzie się w formie zdalnej.

Z tego powodu do finału zostały zakwalifikowane wszystkie drużyny biorące udział w eliminacjach.

Drużyny będą rywalizować w 2 konkurencjach.

1. Test wiedzy o czasach wczesnopiastowskich

Jeden przedstawiciel drużyny powinien zalogować się na stronie Testportal pod wskazany link i odpowiedzieć na 20 pytań testowych jednokrotnego wyboru. Test będzie aktywny od godziny 14 do 14.30. Czas na rozwiązanie testu to 6 minut. Uczeń w czasie logowania powinien podać imię i nazwisko oraz nazwę szkoły. Nie ma możliwości powrotu do poprzednich pytań podczas rozwiązywania zadań.

Link do testu

2. MasterChef Chrobry – pierogi Bolesława Chrobrego

Drużyna przygotowuje fotostory poświęcone przygotowaniom pierogów Bolesława Chrobrego. Zrobione zdjęcia należy ułożyć w historyjkę i przesłać na adres: zjaskolski@lo12.wroc.pl

Liczy się pomysłowość i estetyka.

Termin nadesłania prac – 19 luty 2021 r.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca lutego 2021 r.

Zwycięży drużyna, która uzyska największą sumę punktów z konkurencji eliminacyjnych i finałowych.

Wyniki zostaną opublikowane na stronie Liceum Ogólnokształcącego Nr XII.

Sposób odbioru nagród zostanie ustalony ze zwycięzcami drogą mailową.