Za nami kolejna odsłona szkolnego konkursu językowego dla klas humanistycznych "Potyczki językowe".
Organizowany na zasadzie znanego teleturnieju Jeden z Dziesięciu (choć u nas było czternastu zawodników), pozwala zmierzyć się z pytaniami językowymi. W trakcie tegorocznej rywalizacji uczestnicy poprawiali błędy składniowe, frazeologiczne, logiczne, wyjaśniali także sens znanych powiedzeń bądź idiomów. Poziom konkursu był bardzo wysoki i choć młodzież całkiem dobrze radziła sobie z wyzwaniami, trzeba przyznać, iż uczniowie dziś słabo znają polskie przysłowia .

Jak to w konkursach bywa, wyłoniono zwycięzców.
Lauratką I miejsca została Magdalena Jaguś z 3b,
II miejsce zajęła Martyna Penar z Ia,
a trzecie Natalia Ciupa z 2b.

Spotkanie uświetnił - jak co roku (z pandemiczną przerwą) - jeden z najwybitniejszych językoznawców pan prof. Jan Miodek, który pełnił rolę jurora, a po konkursie zaszczycił nas wspaniałym wykładem o feminatywach .

Za nami świetna zabawa i okazja do nauki o zawiłościach języka polskiego.
A za panem profesorem powiemy na koniec: rozmyślajcie nad mową!