Chiński Nowy Rok w Instytucie Konfucjusza

14. stycznia 2017 r. w sali Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyły się uroczyste obchody rozpoczęcia Chińskiego Nowego Roku Ognistego Koguta. Wzięli w nich udział uczestnicy koła języka chińskiego w LO nr XII.

Ceremonię uatrakcyjniły występy przygotowane przez nauczycieli języka chińskiego wraz z uczniami, studentami sinologii UWr oraz uczestnikami kursów prowadzonych w ramach współpracy z Instytutem Konfucjusza. Uczniowie Dwunastki: Ola Jasińska z kl. 1d, Alina Martyniak z kl. 1d, Iza Lewandowska z kl. 1f i Piotr Danicki z kl. 3a pod kierunkiem pani Qiu Yuhua, przygotowali swój występ wspólnie z grupą kursantów IK. Był to pokaz tai-chi oraz taniec, wykonywane oczywiście w tradycyjnych strojach.

Szczególnie miłym akcentem były nagrody dla partnerów i uczniów Instytutu. Ola i Alina otrzymały dyplomy oraz nagrody dla najlepszych kursantek. Podziękowania dla LO nr XII za współpracę z Instytutem Konfucjusza zostały natomiast przekazane opiekunce grupy, pani Annie Gil-Kisieckiej.

Warto również wspomnieć, że na uroczystości spotkaliśmy absolwentkę LO XII, obecną studentkę specjalności chińskiej filologii dalekowschodniej na UWr, która swoją przygodę z językiem chińskim rozpoczęła właśnie jako uczestniczka koła języka chińskiego w naszej szkole.

[foogallery id="11815"]