Dziękujemy za wspólne świętowanie Jubileuszu 60-lecia szkoły!

przez LO XII

Dziękujemy wszystkim Absolwentom za przybycie i wspólne świętowanie.

Ten dzień był wyjątkowy dzięki Państwu.

“Wszyscy jesteśmy stąd – z Dwunastki”.

z20740510Q,XII-LO-na-swoje-60---lecie-wydalo-specjalny-album-

23 i 24 września 2016 to bardzo ważne daty w historii naszej Szkoły – w tych dniach świętowaliśmy sześćdziesiąte urodziny “Dwunastki”. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się już od zeszłego roku a osób, które były zaangażowane w przedsięwzięcie – było naprawdę sporo:

Gala rozpoczęła się hymnem Wrocławia, po którym głos zabrała Pani Dyrektor Danuta Daszkiewicz-Ordyłowska i oficjalnie otworzyła cykl wydarzeń związanych z jubileuszem szkoły.

Część artystyczna gali została wykreowana na przygotowania BOLO TV do jubileuszu właśnie – oto dwoje młodych ludzi: Julia Zdobylak z 2c i Ziemowit Syta z 3d – dostało od Pani Dyrektor specjalne zadanie: przygotować materiał filmowy. Julka i Ziemek, początkowo przestraszeni, zaczynają gorączkowo szukać nagrań i zapisów, które widzom na sali ujawniają się jako Kroniki Filmowe (prof. Halina Jędrychowska wraz z zespołem 3b). Lata 90. zostały przedstawione jednak już “na żywo” – powódź (“Moja i twoja nadzieja”), wymiany międzynarodowe (“Good morning” z musicalu “Deszczowa piosenka”), odbudowa szkoły (tekst prof. Aleksnadra Mazurek na podst. “Jesteś szalona”), symfonia talentów z “Odą do radości” w sześciu smakach (prof. Stanisław Szczęsny i prof. Łukasz Iwaniuk) oraz wielki finał z Fryderykiem Nguyenem (zespół “Katedra”) – naszym absolwentem – “Sen o Dwunastce” na podst. “Snu o Warszawie”, słowa: prof. Aleksandra Mazurek.

Całość gali, prowadzonej przez Małgorzatę Wychowaniec i Filipa Światłowskiego, zakończyła projekcja filmu Pauliny Mazurkiewicz (BOLO TV).

Zaproszeni goście oraz nasi uczniowie zostali poczęstowani pysznym tortem.
Wszyscy na długo zapamiętamy ten piękny dzień…

Zapraszamy również do przeczytania artykułu z Gazety Wyborczej: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/51,35771,20741085.html?i=1

0 komentarz

Posty, które mogą Cię zainteresować