Dzień Języków Obcych 2018

W czwartek, 11 stycznia 2018 roku odbył się Dzień Języków Obcych. Drugie klasy miały za zadanie przygotować prezentacje na temat wybranych państw z całego świata, ich kultury, strojów, muzyki

Impreza miała miejsce na auli. Pierwsza część była pełna tańca. Wszystkie klasy świetnie się zaprezentowały i widać było, że zabawa też była przednia. Jednak serca wszystkich uczniów jednogłośnie podbiła nasza dwunastkowa Celine Dion, czyli pani profesor Mirosława Lazar! Głośno było również o dość nietypowym stroju pani profesor Anny Skubisz, która reprezentowała Rosję. Podczas tańca mogliśmy również ujrzeć takich celebrytów jak Justin Bieber, Elvis Presley, czy Merida Waleczna. Jakby tego było mało, odwiedziła nas para prezydencka - Barack i Michelle Obama!

Drugą częścią imprezy był poczęstunek, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Na Kubie i Hawajach było bardzo owocowo, Portugalia serwowała pyszne portugalskie „wina”, Rosja rozgrzewała herbatą

z konfiturą, Chiny w swojej ofercie miały makarony, a między Kanadą i Szkocją toczyła się gorąca bitwa o tytuł lepszy naleśników. Jeszcze przyjemniej jadło się słuchając kubańskich nut, które wydobywały się ze “Strefy Chillu”.

Następnie klasy pierwsze wracały do sal, żeby przyznać reprezentacjom punkty za taniec, stroje, sławne osoby, jedzenie i słowniczki z ciekawymi zwrotami w języku urzędowym danego państwa. Zadecydować było bardzo trudno, rywalizacja była zaciekła. Następnego dnia wszyscy usłyszeli wieści o tym, że pierwsze miejsce zajęła klasa 2F, czyli Kanada! Jednak nic nie było w stanie pokonać połączenia kultowego Titanica, syropu klonowego oraz lodów o smaku oreo. Drugie miejsce zajęła klasa 2D i Rosja, a miejsce trzecie – klasa 2A reprezentująca Chiny.

Klaudia Stępkowska, 1E

[foogallery id="14209"]