Euroweek 2024

Wyjazd z Wrocławia - 26.09.2024 r.
Zbiórka została zaplanowana na godzinę 9:15. Po zjawieniu się wszystkich uczniów nastąpiło przejście na peron i odjazd pociągu. Strzelin był miejscem pierwszej przesiadki, następnie uczniowie pojechali autobusem na dworzec w Kłodzku, a  stamtąd, już nowym środkiem transportu, dotarli do miejsca docelowego, czyli do  "Villi Jarzębina" w Dusznikach - Zdroju.

Dzień 2:
Ten dzień Euroweeku zaczął się "energizerem", którym były taneczne zabawy. Po krótkiej przerwie uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których mieli okazję rozmawiać po angielsku na zadane przez wolontariuszy pytania. Kolejnym działaniem była praca w grupach, polegająca na stworzeniu własnej interpretacji teledysku znanej  piosenki, którą następnie wszystkie zespoły zaprezentowały  wolontariuszom, nauczycielom i pozostałym uczniom. Później podopieczni wzięli udział w warsztatach, których celem było rozwijanie umiejętności współpracy, szybkiego reagowania oraz  komunikacji niewerbalnej. Ostatnią  aktywnością tego dnia było obejrzenie  filmu o włoskiej kulturze.

Dzień 3:
Uczniowie rozpoczęli ten dzień od tańca belgijskiego. Następnie, podzieleni na grupy, starali się znaleźć rozwiązanie problemów społecznych takich jak migracja, bezdomność czy długotrwałe bezrobocie. Prezentacja zawierała przedstawienie przyczyn i skutków tych zjawisk. Debaty na temat problemów życia codziennego były następną aktywnością. Podczas debat uczniowie mogli  wykazać się elokwencją  oraz  bogactwem językowym. Ten dzień zakończył się spacerem po Dusznikach-Zdroju.

Dzień 4:
Dzień rozpoczął się mszą świętą dla chętnych  i warsztatami. O godz. 11:45 uczniowie rozpoczęli pracę nad projektem "No labels, just people", mającym na celu podanie przykładów działań koniecznych do rozwiązania problemów  społecznych współczesnego świata oraz uzyskaniu większej swobody w posługiwaniu się językiem angielskim. Częścią tego warsztatu była również prezentacja scenek poszczególnych grup. Następnie uczniowie udali się do centrum Dusznik-Zdroju, gdzie otrzymali czas na kupno pamiątek, zjedzenie posiłku w restauracji czy po prostu spacer po mieście. Po powrocie kolejną aktywnością był life coaching, który dotyczył m.in. realizacji celów i kierowaniu się intuicją w podejmowaniu ważnych  decyzji życiowych. Wieczorem miało miejsce uroczyste zakończenie Euroweeku, podczas którego uczestnicy  otrzymali certyfikaty.

Powrót do Wrocławia - 30.09.2024 r.

Tekst: Wojciech Szemet (2c)
Zdjęcia: Agata Skaczyło 

Koordynatorki wyjazdu: Agata Skaczyło, Magdalena Matłosz.

chevron-downmenu-circlecross-circle