Festiwal Brunona Schulza w Dwunastce

Festiwal Brunona Schulza organizowany jest od 2012 roku, jako, że wówczas przypadała 120 rocznica urodzin i 70 rocznica śmierci Brunona Schulza –twórcy genialnego, oryginalnego, żyjącego na pograniczu kultur. To wyjątkowe wydarzenie, które na stałe zagościło już we Wrocławiu i stało się nie tylko formą uczczenia pamięci Schulza, ale również forum wszelakich spotkań, wykładów, dyskusji, wystaw dotyczących innych twórców, kultur czy relacji między narodami. Dodatkowo Festiwal Brunona Schulza współuczestniczy w organizowaniu przyznawania Angelusa, czyli Literackiej Nagrody Europy Środkowej. Ważne miejsce odgrywają podczas festiwalu także wykłady dla młodzieży.

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do tego wydarzenia. W dniu 11 października gościliśmy dwóch prelegentów. Pierwszym był pan Wojciech Bonowicz, który opowiadał o twórczości Andrzeja Bursy, drugim pan Wojciech Birek, który pokazał i opowiedział o tym, jak komiks kreuje świat.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również włączymy się w dzieło Festiwalu Brunona Schulza.

koordynatorka
Diana Gawinecka