Finał Konkursu o Miecz Chrobrego

przez LO XII

   26 lutego w Liceum Ogólnokształcącym nr XII odbył się finał XI edycji Konkursu o Miecz Bolesława Chrobrego – Polska w czasach monarchii wczesnopiastowskiej. W zawodach wzięło udział 11 drużyn z sześciu wrocławskich gimnazjów. Uczestnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: pierwszą było wykonanie obrazu zatytułowanego Chrzest Polski. Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Natalia Dudek z Gimnazjum nr 39, Julia Kuźnik, Marcelina Pawlak i Zuzanna PacholeG z gimnazjum nr 40.
Drugą konkurencją było wykonanie filmu opowiadającego o Zjeździe Gnieźnieńskim. Najlepszą pracę wykonała drużyna z Gimnazjum nr 40 w składzie: Marcelina Pawlak, Karolina Łukasik i Natalia Penar. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z testem wiedzy poświęconym historii Polski lat 966—1138. Bezkonkurencyjny okazał się Paweł Wilczkowiak z Gimnazjum nr 40. Na koniec zawodów gimnazjaliści prezentowali stroje z epoki. Największe wrażenia zrobiła Gabriela Piasecka z Gimnazjum nr 5 oraz drużyna z Gimnazjum nr 18: Maja Chrzanowska, Ada Świątko i Aleksandra Majdan.
Po podsumowaniu wyników za poszczególne konkurencje I miejsce i miecz Bolesława Chrobrego zdobyła drużyna z Gimnazjum nr 40: Marcelina Pawlak, Karolina Łukasik, Natalia Penar. Na drugiej pozycji uplasował się zespół z Gimnazjum nr 40: Paweł Wilczkowiak, Wojciech Gąsiewicz, Michał Jaworski. Trzecia miejsce zdobyło Gimnazjum nr 39: Julia Jaszczyńska, Tomasz Chaszczewicz, Natalia Dudek.

0 komentarz

Posty, które mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz