Goście z Poitiers

W dniach 16.-24.06.2017 gościliśmy w naszej szkole delegację uczniów z francuskiego liceum – Pilote Innovant International z Poitiers. Jest to kontynuacja projektu wymian między naszymi szkołami rozpoczętego w 2008 roku.

Tematem tegorocznego spotkania była interkulturowość, a głównym celem pogłębienie kompetencji językowych oraz komunikacyjnych francuskich i polskich uczniów.
W trakcie wymiany uczniowie z LP2I mieli okazję poznać życie codzienne w rodzinach polskich, zachwycić się polskimi potrawami oraz zwiedzić Wrocław, a nawet Warszawę. Zaznajomili się również w praktyce z typowym dniem polskiego ucznia oraz imprezami szkolnymi organizowanymi przez nasze liceum w czerwcu. Wśród wyjść, które na pewno zapadną Francuzom głęboko w pamięci należy wymienić: warsztaty w Manufakturze lizaków i cukierków, Dzień Sportu w naszej szkole, zwiedzanie wrocławskiego ZOO wraz z Afrykarium, atelier w Malumice czyli malowanie na ceramice, seanse filmowe w języku francuskim i angielskim w Kinie Nowe Horyzonty i Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz obejrzenie innowacyjnej premiery opery Faust (w języku francuskim) inspirowanej dramatem ojca romantyzmu europejskiego - Johanna Wolfganga Goethego.
Językami wymiany był francuski i angielski, a uczniowie z LO NR XII wykazali się ogromnym zaangażowaniem w poszczególnych punktach programu wymiany oraz niesamowitą gościnnością i wysokimi umiejętnościami językowymi.
Koordynatorem projektu ze strony polskiej była Pani Jadwiga Listwan (nauczyciel języka francuskiego i polskiego jako obcego z LO NR XII we Wrocławiu), a ze strony francuskiej Pani Carmen Diaz (nauczyciel języka niemieckiego z Liceum Pilote Innovant z Poitiers).

[foogallery id="12999"]