JUBILEUSZ 65-LECIA LO XII

W tym roku mija 65 lat istnienia „Naszej Dwunastki”, szkoły o wieloletniej tradycji  i niepowtarzalnym klimacie. Z tej okazji 25 października uroczyście świętujemy kolejne już urodziny Naszego Liceum.

W tak ważnym dla całej społeczności szkolnej dniu, swoją obecnością zaszczyciły nas znane wrocławskie osobistości: Jacek Sutryk – Prezydent Miasta, Sebastian Lorenc - Wiceprezydent Miasta, Włodzimierz Patalas – Sekretarz Miasta, Bohdan Aniszczyk - Przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia, Ewa Wolak – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Wrocławia, Justyna Madejska – Wizytator w Dolnośląskim Kuratorium Oświaty, Ewa Szczęch – Dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych UMW, a także przedstawiciele uczelni wyższych oraz szkół i placówek oświatowych.
Uroczystość uświetnili również obecni oraz emerytowani pracownicy szkoły, a także uczniowie. Niestety, ze względu na trwającą pandemię COVID-19 musieliśmy ograniczyć liczbę gości, za co przepraszamy. Liczymy, że podczas kolejnego jubileuszu, kiedy pandemia tej choroby stanie się już tylko mglistym wspomnieniem, będziemy mogli otworzyć drzwi dla każdego i wspólnie świętować w dużym gronie, wraz z absolwentami oraz rodzicami.

Uroczystość poprowadzili uczniowie „Dwunastki”: Martyna Rogalska oraz Igor Harasym. Rozpoczęcie miało charakter oficjalny – wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano Hymn Polski, zgromadzonych gości powitała Pani Dyrektor Danuta Daszkiewicz-Ordyłowska, a życzenia złożyli wrocławscy notable. Dalsza część imprezy miała już zdecydowanie weselszy, a nawet magiczny charakter.

Dzięki profesjonalnym efektom specjalnym, mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać tajemnice ostatnich pięciu lat historii naszej szkoły… a może to nie były efekty specjalne, może uwolniła się najprawdziwsza magia tego miejsca i porwała obecnych na sali?   Pewne jest jedno - w trakcie podróży w czasie mieliśmy okazję powrócić do tych wesołych, ale też poważnych i smutnych wydarzeń z życia „Dwunastki”. Przypomnieliśmy sobie m.in. obchody „Marca ‘68”, także słynną na cały Wrocław aranżację musicalu „Mamma Mia”, czy koncert „100 na 100” (Sto piosenek na.... stulecie odzyskania niepodległości) z roku 2018. Wróciliśmy myślami do strajku pracowników oświaty z 2019 roku, obchodów Dziadów, licznych cyklicznych imprez „Dwunastki”, jak RyK, PyK, KURA, ŚKURA. Przypomnieliśmy sobie również początki nauczania zdalnego z marca 2020 roku, będącego konsekwencją rozszerzającej się pandemii i związane z nią nastroje.

Obchody 65-lecia szkoły zwieńczyły życzenia i kwiaty złożone na ręce Pani Dyrektor.

Wydarzenia tego cudownego dnia nie odbyłyby się bez zaangażowania całej społeczności szkolnej. Część artystyczna powstała dzięki pracy trojga nauczycieli (prof. Edyty Morskiej, prof. Magdaleny Parys-Wasylkiewicz i prof. Stanisława Szczęsnego) oraz wielu naszych uczniów i absolwentów – zdolnych artystów i „technicznych”, bez których żadna z imprez nie mogłaby się udać.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ Z WYDARZENIA oraz PREZENTACJI O HISTORII SZKOŁY.

Więcej zdjęć pojawi się niebawem.
Tekst: Katarzyna Lupa
Zdjęcia: Maksymilian Bojarowski