Koncert 100 na 100

przez LO XII

„KONCERT 100 NA 100, CZYLI 100 PIOSENEK NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI” –  wielkie wydarzenie w życiu Dwunastki. Było zwieńczeniem wielu szkolnych działań zorganizowanych dla uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości.

Publiczność została zabrana w podróż sentymentalną w czasie. Usłyszeliśmy najpopularniejsze utwory ostatniego stulecia, począwszy od pieśni legionowych z czasów I wojny światowej, poprzez hity szalonych lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, powstańcze piosenki,  pieśni socjalistyczne, przeboje lat sześćdziesiątych, niezapomniane szlagiery festiwalu w Opolu, aż po ostatnie, najpopularniejsze utwory ostatniej dekady.  Dużą niespodzianką była część koncertu zrealizowana zgodnie z formułą popularnego programu „Szansa na sukces”, w której wystąpili nauczyciele: prof. Joanna Pelczarska, prof. Magdalena Parys-Wasylkiewicz, prof. Aleksandra Mazurek, prof. Łukasz Iwaniuk oraz w duecie z wnuczką Gretą prof. Stanisław Szczęsny. Na scenie Dwunastki ujrzeliśmy uczniów wielu klas, którzy stanowili bardzo liczny, ale zgrany zespół. Wszystkie występy wywołały wiele emocji i wspomnień, nie brakowało chwil wzruszenia, dumy, ale tez radości i dobrej zabawy. 

Nad przygotowaniem koncertu przez wiele tygodni pracowało, pod kierunkiem nauczycieli: Magdaleny Parys-Wsylkiewicz, Aleksandry Mazurek i Łukasza Iwaniuka około pięćdziesięciu uczniów. Przygotowania kosztowały zespół wiele wylanych łez, nieprzespanych nocy i zdartych gardeł, godziny szarpania się z kablami i biegania po auli w tę i z powrotem, ale efekt, który mogliśmy podziwiać, był zachwycający. Koncert nie tylko był wielkim przeżyciem, ale pokazał jak wielu uzdolnionych uczniów spotykamy na co dzień niezauważonych na szkolnych korytarzach.

Z nami w tym uroczystym dniu byli zaproszeni goście oraz nasi rodzice, nauczyciele, absolwenci,  przyjaciele szkoły. Ten spektakl wpisuje się w historię Dwunastkowych imprez takich jak: Ryk czy Mamma Mia.

Aleksander Kartkowski, 2G

0 komentarz

Posty, które mogą Cię zainteresować