Matematyka szkołą krytycznego i kreatywnego myślenia

W dniach 7-11 maja 19-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w kursie na Uniwersytecie Wrocławskim pt.''Matematyka szkołą krytycznego i kreatywnego myślenia'', który ukazał matematykę w zupełnie innej strony. Dofinansowany był on ze środków unijnych i przeznaczony dla uczniów szkół średnich. Na kursie uczniowie mogli dowiedzieć się o wiele więcej niż na lekcjach matematyki w szkole. Każdego dnia uczniowie mierzyli się z coraz bardziej skomplikowanymi zadaniami oraz porannymi sprawdzianami o wzrastającym poziomie trudności. Uczniowie, którzy zdali wszystkie testy minimum 60% otrzymali koszulki z uczelni. Pomimo, że w połowie kursu każdy był już u kresu swojej wytrzymałości, nadal dzielnie pracował, aby wynieść z zajęć jak najwięcej wiedzy. Każdemu udało się skorzystać z tej wspaniałej okazji, żeby podszlifować swoje umiejętności. Projekt okazał się być bardzo owocny i potrzebny.
Uczestnicy Kursu
Bartek Klamut 2E