MIĘDZYNARODOWY KONKURS KRASOMÓWCZY – FINAŁ W LONDYNIE

przez LO XII

Nasza uczennica Klara Leszczak z klasy 2f zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie krasomówczym w języku angielskim. W maju Klara, jako jedyna z Polski, poleciała  do Londynu na międzynarodowy finał „International Public Speaking Competition”, gdzie reprezentowała nasz kraj. Spotkało się tam 50 uczestników z całego świata.

International Public Speaking Competition kierowany jest do młodych ludzi w wieku od 16 do 20 lat i  rozpoczyna się etapem na poziomie szkół lub regionu. Stamtąd, 3 osoby biorą udział w ogólnopolskim finale w Bydgoszczy, gdzie wyłaniany jest 1 finalista, którego czeka wyjazd do Londynu i reprezentowanie kraju na poziomie międzynarodowym.

Oto relacja Klary po powrocie z Londynu:

„IPSC to konkurs krasomówczy języka angielskiego, którego pomysłdawcą i organizatorem jest English Speaking Union (w Polsce z główną siedzibą w Bydgoszczy). Celem ESU jest promocja języka angielskiego i zjednywanie ludzi na całym świecie za jego pomocą – stąd konkursy krasomówcze.

To nie tylko konkurs – to również godziny warsztatów i treningów, prowadzonych przez doświadczonych speakerów i aktorów. Były nieocenioną pomocą w lepszym wyrażaniu moich myśli i uświadomiły mi, jak wiele aspektów wchodzi w dobrze wykonane przemówienie, i jak można je wykorzystywać w zależności od sytuacji. To było wysłuchiwanie kilkudziesięciu pomysłów i czerpanie z nich jak najwięcej. Co najważniejsze, to byli cudowni ludzie! 51 reprezentantów z 49 krajów – Turcji, Sri Lanki, USA, Korei Południowej, Brazylii, Filipin, Rumunii, Estonii, Chin…. Najlepsi z najlepszych, bo w konkursie na całym świecie wzięło udział ok. 600 tysięcy młodych ludzi. Myślę, że to właśnie urok konkursów krasomówczych – wszyscy jesteśmy tu, żeby uczyć się od siebie nawzajem, dzielić się swoimi pomysłami i jednocześnie poznawać pomysły innych! Spędziliśmy cały tydzień w samym centrum Londynu, byliśmy razem w Lyceum Theatre na sławnym musicalu “The Lion King” i gościliśmy w St. James’s Palace, gdzie spotkaliśmy HRH Księżniczkę Annę, która współpracuje z ESU. 

Jestem niesamowicie wdzięczna za to, że udało mi się wziąć udział w IPSC 2018 i mimo tego, że kibicuje osobom, które będą reprezentować Polskę w kolejnych latach, po cichu im zazdroszczę – dużo bym dała, by móc przeżyć ten tydzień jeszcze raz…”

Serdecznie gratulujemy międzynarodowego sukcesu!

IMG-20180520-WA0196 IMG-20180517-WA0034 IMG-20180516-WA0011

 

0 komentarz

Posty, które mogą Cię zainteresować