Olimpiada Teologii Katolickiej

W dniach 31 marca – 2 kwietnia na terenie Diecezji łowickiej odbył się finał XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Święty Jan Paweł II Wychowawca Młodych Pokoleń”.

Do kompleksu hotelowo-kongresowego w Ossie niedaleko Białej Rawskiej wraz z Opiekunami przyjechała Młodzież z całej Polski (123 osoby) wyłoniona spośród 17 tys. uczniów, aby reprezentować swoje diecezje
i archidiecezje. Naszą archidiecezję reprezentowali pod okiem Agnieszki Kacała: Nina Wieczorek (LO nr XII we Wrocławiu), Katarzyna Hołodnik (LO nr III we Wrocławiu) i Karol Knapiński (LO nr III we Wrocławiu), którzy uzyskali tytuł Finalisty Olimpiady i obok nagród rzeczowych otrzymali indeksy na Wyższe Uczelnie.

W ciągu tych dni Goście diecezji łowickiej mogli doświadczyć życzliwości i wspaniałej organizacji oraz poznać zwyczaje, kulturę i piękno ziemi łowickiej oraz zaznać ogromnego serca Mieszkańców. Ninie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie Szkoły i Archidiecezji wrocławskiej
Więcej o olimpiadzie na stronie www.otk.pl.

Zrzut ekranu 2016-04-08 o 15.10.00 Zrzut ekranu 2016-04-08 o 15.10.17