Piękna sześćdziesięcioletnia…

przez LO XII

23 i 24 września 2016 to bardzo ważne daty w historii naszej Szkoły – w tych dniach świętowaliśmy sześćdziesiąte urodziny „Dwunastki”. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się już od zeszłego roku a osób, które były zaangażowane w przedsięwzięcie – było naprawdę sporo:

jubl (2)
Gala rozpoczęła się hymnem Wrocławia, po którym głos zabrała Pani Dyrektor Danuta Daszkiewicz-Ordyłowska i oficjalnie otworzyła cykl wydarzeń związanych z jubileuszem szkoły.

DSC08897
Część artystyczna gali została wykreowana na przygotowania BOLO TV do jubileuszu właśnie – oto dwoje młodych ludzi: Julia Zdobylak z 2c i Ziemowit Syta z 3d – dostało od Pani Dyrektor specjalne zadanie: przygotować materiał filmowy. Julka i Ziemek, początkowo przestraszeni, zaczynają gorączkowo szukać nagrań i zapisów, które widzom na sali ujawniają się jako Kroniki Filmowe (prof. Halina Jędrychowska wraz z zespołem 3b). Lata 90. zostały przedstawione jednak już „na żywo” – powódź („Moja i twoja nadzieja”), wymiany międzynarodowe („Good morning” z musicalu „Deszczowa piosenka”), odbudowa szkoły (tekst prof. Aleksnadra Mazurek na podst. „Jesteś szalona”), symfonia talentów z „Odą do radości” w sześciu smakach (prof. Stanisław Szczęsny i prof. Łukasz Iwaniuk) oraz wielki finał z Fryderykiem Nguyenem (zespół „Katedra”) – naszym absolwentem – „Sen o Dwunastce” na podst. „Snu o Warszawie”, słowa: prof. Aleksandra Mazurek.

DSC09730
Całość gali, prowadzonej przez Małgorzatę Wychowaniec i Filipa Światłowskiego, zakończyła projekcja filmu Pauliny Mazurkiewicz (BOLO TV).

DSC08938
Zaproszeni goście oraz nasi uczniowie zostali poczęstowani pysznym tortem.
Wszyscy na długo zapamiętamy ten piękny dzień…

[foogallery id=”10791″]

0 komentarz

Posty, które mogą Cię zainteresować