Poeci z „Dwunastki”

Wynikiem współpracy, którą podjęłam w zeszłym roku szkolnym
ze Stowarzyszeniem Instytutu Twórców i Animatorów Kultury, Historii i Literatury oraz z czasopismem literackim EuroArt i Grupą Literacką „Bohema Wrocławska”,  był udział trzech uczniów LO nr XII w dniu 14 XII 2015r. w V Autorskim Czytaniu Wierszy w Klubie Pod Kolumnami. Wspomnianego dnia,
wieczorem Jagoda Grochowska z 1B, Jan Karolewski z 1B i Paweł Barszczyk z 3E zaprezentowali grupie poetów wrocławskich oraz sympatykom literatury swoje autorskie wiersze. Przeczytali je, a ich kopie zostały udostępnione publiczności, która komentowała utwory. Poza uczniami "Dwunastki" swoje liryki odczytali inni poeci Wrocławia.

W wyniku głosowania Jan Karolewski zajął III miejsce, a Jagoda Grochowska otrzymała wyróżnienie.

Spotkanie prowadził pan Tadeusz Hołubowicz – poeta i animator kultury, który udzielił kilku cennych rad naszym uczniom.

Gratulacje i życzenia dalszej owocnej pracy oraz natchnienia dla poetów z "Dwunastki"!!!

Diana Gawinecka