Projekt "My Future in Technology"

Nasza Szkoła została wybrana do udziału w projekcie edukacyjnym MY FUTURE IN TECHNOLOGY skierowanym do uczniów klas pierwszych.

Przygotowany przez wrocławską kadrę naukową, ekspertów biznesowych oraz doradców zawodowych i władze miasta projekt My Future in Technology (j. ang. Moja Przyszłość w Technologii) wspiera uczniów w nauce przedmiotów ścisłych poprzez zabawę. Dodatkowo, zachęca nastolatków do zastanowienia się nad wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Projekt wystartował 21 marca. Rzeczywiste pytania-zagadki, dostępne na stronie www.myfutureintechnology.pl oraz na profilu facebookowym: www.facebook.com/myfutureintech, które otrzymają do rozwiązania gimnazjaliści i licealiści, wchodzą w ramy konkursu. Nagrodami w nim są cztery bony o łącznej wartości 800 zł dla laureatów oraz drukarka 3D z zapasem materiałów dla tej szkoły, gdzie znajdzie sie najwięcej uczniów zaangażowanych w zabawę proponowaną przez My Future in Technology.

21 marca, podczas konferencji prasowej z udziałem wszystkich twórców przedsięwzięcia, padło pierwsze pytanie konkursowe, tym samym pilotaż projektu ruszył we Wrocławiu oficjalnie.

Podczas inauguracji projektu w Infopukcie Barbara obecni byli przedstawiciele siedmiu firm, władze miasta, zaś w imieniu beneficjentów projektu głos zabrała Pani Dyrektor Danuta Daszkiewicz-Ordyłowska.

Pełna relacja z rozpoczęcia projektu: http://www.wroclaw.pl/my-future-in-technology-wroclaw-projekt-edukacyjny

bbb - DSC_9847 - zawadzki MFiT (28)